Затирки для швів яку вибрати Завершальним етапів укладання кахлю є оформлення швів: якщо раніше для цього застосовувалася самостійно виготовлена суміш, то в даний час будь-будівельний магазин надасть на вибір безліч варіантів спеціальних затирань.

Щоб вибрати найбільш підходящий для себе матеріал не тільки з точки зору колірного відповідності, але і за експлуатаційними характеристиками, слід орієнтуватися в основних різновидах затерли:

1. Цементна. Самий популярний і недорогий вид шовних затерли: готується ця суміш дуже швидко і просто, головне чітко слідувати прикладеної інструкції, дотримавшись необхідні пропорції. Проте слід врахувати недостатню стійкість цементних затерли до впливу вологи, з-за чого шви згодом покриваються темним нальотом цвілі. Для поліпшення експлуатаційних характеристик розчину в разі використання у вологих приміщеннях практикують додавання спеціальних модифікованих полімерів. Під час роботи з цементною затіркою ніяких проблем не виникає, її залишки легко видаляються з поверхні металу.

2. Епоксидна. Від цементних аналогів відрізняється більшою міцністю і еластичністю, також розчин повністю непроникний для води, що не допускає появи негарних темних відкладень. Дуже вражає стійкість первинного відтінку, який може зберігатися протягом тривалого часу експлуатації. Не впливає на цей показник застосування різноманітних миючих засобів, тому епоксидну затірку найчастіше застосовують у ванній та кухні. Є певні незручності в роботі з епоксидними розчинами, адже вони досить швидко тверднуть: тому при нанесенні рекомендується готувати невеликі порції затірки, з розрахунку на 30 хвилин виробітку.

Затирки для швів яку вибрати

3. Поліуретанова. Найсучасніший тип даного матеріалу, відрізняється дуже високими експлуатаційними показниками. По суті, увібравши в себе всі достоїнства епоксидних затерли, поліуретановий розчин не потребує спеціальної підготовки, так як надходить у продаж у вже готовому вигляді: перед початком роботи його лише слід ретельно перемішати. Також дуже зручно те, що розчин не твердне з часом, головне, щільно закривати кришку упаковки. В цілому затирання цього типу є універсальними і застосовуються в будь-яких приміщеннях, незалежно від наявності високої вологості або перепадів температури. Поліуретанові суміші дуже зручні для майстрів-початківців, так як легко прощають помилки.