Горищні сходи - як заощадити простір Ви нарешті побудували дачу, і хочете зробити зручний доступ на горище. Оскільки найчастіше розміри дачного будиночка не великі, а вільне місце дуже швидко знаходиться чим зайняти, і сходи наверх повинна бути як можна менше, а ще краще, якщо вона взагалі буде складна.

Складні горищні сходи Roto від компанії "Наше будівництво" зараз найбільш поширені в нашій країні, їх можна придбати в багатьох місцях, вони відносно доступні, легко розгортаються в "бойове" положення, міцні, надійні, витримують навантаження до півтора центнерів.

А ще зазвичай вони не пофарбовані, що дає додатковий простір для вибору майбутнього кольору так, щоб сходи "вписалася" в інтер'єр. Ще на користь цих сходів можна зазначити, що їх дерев'яні частини виготовляються з сосни, надаючи їм красивий і благородний вигляд.

Розглянемо докладніше, куди ж її встановити. Варіанта два - можна встановити зовні удома на стіні, або всередині. Зовні добре тим, що не буде зайняте простір усередині будинку, але зате, пожертвувавши трохи вільного місця всередині будинку, можна залишити собі можливість безпечно користуватися сходами в будь-який час року.

Не встановлюйте сходи в маленькому приміщенні, на проході, а також в кухні або вітальні - вона там буде мішатися і псувати інтер'єр. Найкраще для неї місце - це передпокій, якщо дозволяють її розміри. Але якщо сходи буде розгортатися тільки для того, щоб потрапити на горище, то більшу частину часу вона буде прибрана і її не буде видно нікому.

Як завжди перед покупкою, визначитеся з розмірами майбутньої сходи. Виміряйте висоту від підлоги до стелі, прикиньте нахил, величину сходинок. Записавши всі ці побажання, а краще їх ще й замалювати, або іншим чином перенести на папір або інший матеріальний носій. Згодом з цими "підказками" вам буде простіше пояснити консультанту, що саме вам потрібно, і в підсумку це скоротить час перебування в магазині.

Горищні сходи - як заощадити простір
Для того, щоб сходи була безпечна і для літніх людей, врахуйте розташування сходинок паралельно підлозі, а приблизний розмір кожної сходинки повинен скласти не менше 650 мм, При цьому ширина прольоту буде не менше 800 мм, відстань між сходинками в складеному стані повинно бути не менше 10 мм

Найкращий кут нахилу горищних сходів становить близько двадцяти п'яти градусів. Монтаж горищних сходів краще довірити фахівцеві, однак при бажанні і певних навичках можна виконати і самому. Для початку визначаються параметри люка в стелі, далі стелю розмічається і в ньому вирізається відповідний отвір. Установка сходів залежить від типу приміщення, в якому вона змонтована, а також від конструкції самої драбини.

Існують сходи з електроприводами, що вимагають для монтажу також знань про електриці. І не забудьте про додаткову герметичності та теплоізоляції для люка, так як через нього можуть відбуватися втрати тепла в холодну пору року. Також не варто забувати і про пожежну безпеку.

Вдалого вам вибору!