Основні проблеми паркетної дошки для підлоги Сьогодні паркетна дошка застосовується власниками квартир і будинків досить часто. Цей матеріал, дійсно, при правильному зверненні дозволяє забезпечити дуже якісну обробку підлоги.

Тим не менш, в ході його експлуатації потрібно знати і про можливі проблеми. Їх у паркетної дошки чимало. Найбільш важливі будуть розглянуті далі.

 

 

Низькі вологостійкі показники

Паркетна дошка, як і будь-який виріб з деревини, може зіпсуватися через частого контакту з водою. Така особливість накладає серйозні обмеження на монтаж і подальше використання матеріалу. Його можна монтувати у ванній, на лоджії, на кухні. Також бажано відмовитися від настилу паркетної дошки в передпокої. Крім того, проводити вологе прибирання такого підлогового покриття часто не можна, в якому приміщенні вона була укладена.

Небезпека появи цвілі

Через недотримання умов експлуатації на паркеті може з'явитися грибок. Тому важливо підтримувати в приміщенні невисоку вологість повітря, забезпечувати достатню вентиляцію. Також захиститися від цвілі вийде, періодично обробляючи паркетну дошку антисептичними розчинами.

Висока пожежонебезпека

Звичайно, загорітися паркетна дошка при укладанні на підлогу навряд чи зможе. Але допускати контакту деревини з відкритим полум'ям або гарячими предметами не можна. Адже на паркеті можуть залишитися помітні сліди пошкоджень. Надалі буде дуже складно їх усунути.

Зміна розмірів і форми

Основні проблеми паркетної дошки для підлоги

Геометричні показники паркетної дошки можуть змінюватися услід за коливаннями температури і вологості. Особливо небезпечна ситуація, коли паркет починає розширюватися. Уберегти його від появи тріщин вийде, якщо виконувати укладання з дотриманням невеликого деформаційного зазору по периметру.

 

 

Відносно швидкий знос

При інтенсивній експлуатації верхній шар паркетної дошки зношується досить швидко. Захистити підлогове покриття від зносу вдасться, якщо систематично проводити його фарбування чи лакування. Крім того, така обробка захистить від впливу вологи, а це, як раніше було з'ясовано, теж корисно.

Дійсно, проблем у використанні паркетної дошки чимало. Але, якщо дотримувати нескладні рекомендації, напевно вийде забезпечити для такого підлогового покриття кращі умови. І тоді воно відмінно себе покаже, адже паркет – це один з кращих матеріалів для обробки підлоги в даний момент.