Як покласти плитку на підлогу Звичайна керамічна плитка є практично ідеальним матеріалом для обробки підлоги на кухні або в санвузлі. Це облицювальне покриття буде добре служити у ванній, на кухні або в туалеті.

Але для його укладання потрібно чимало складних дій, які повинні бути виконані в певному порядку. Тільки при дотриманні цієї умови власник зможе насолодитися відмінним результатом.

Як покласти плитку на підлогу

Підготовка до укладання плитки

Спочатку власникові потрібно підготувати робочу поверхню. Плитку можна укладати на старі оздоблювальні матеріали. Тому підлога очищується від попередньої обробки і залишкового сміття. Плитка ляже на поверхню рівно, якщо підлога позбавлений помітних перепадів висот. Доведеться залити стяжку під оздоблювальне покриття. Її можна виконати з цементно-піщаного розчину або спеціальної самовирівнювальною суміші. Стяжка додатково повинна бути оброблена грунтовкою після набору міцності.

Укладання плитки на підлогу

Кріплення плитки до поверхні вирівняного підлоги проводиться на спеціальний клейовий склад. Підготувати його можна, якщо вивчити інструкцію, присутню на упаковці сухої суміші. Готувати відразу велику кількість розчину не слід, оскільки він може швидко висохнути.

Починати укладання керамічної плитки краще від центру приміщення, оскільки так оздоблення вийде більш естетичною. Невелика кількість клейової суміші з допомогою шпателя наноситься на підлогу. За один раз повинна бути покрита площа приблизно в 1 м2. Далі на поверхню накладається сам обробний матеріал. Кожен наступний елемент відокремлюється від попередніх пластиковими хрестиками. Для вирівнювання плитку можна підбити дерев'яним або гумовим молотком. Також необхідно постійно перевіряти рівність укладання, використовуючи будівельний рівень.

Як покласти плитку на підлогу
Як покласти плитку на підлогу

Затирка швів в обробці

Оскільки через шви між плитками до робочої поверхні може проникнути волога, потрібно провести їх затірку. Для цього використовуються спеціальні суміші з властивостями герметика, які можуть мати різний відтінок. Тому затирка ще й допомагає зробити підлогу більш естетичним. Затирка поміщається у шви після того, як будуть видалені залишки клейової суміші і пластикові хрестики. Після нанесення складу і його висихання залишиться вимити облицювання.

В такій роботі немає нічого принципово складного. Якщо власник зможе повною мірою дотриматися описані рекомендації, він отримає чудово облицьований підлогу. Керамічна плитка буде довго служити і радувати око.