Стінові панелі з ДСП і ДВП

Якості стінових панелей з різних матеріалів

Історія застосування стінових панелей налічує приблизно 3 десятиліття. Зараз дуже багато власники розуміють, наскільки практичним і естетичним є цей матеріал для обробки стін.

Але важливо також враховувати, що конкретні характеристики стінових панелей залежать від того, з якого вихідного матеріалу вони були виготовлені. Характеристики найбільш популярних облицювальних покриттів даної групи варто розглянути.

Стінові панелі з деревини

Найдорожче обійдеться придбання панелей, виконаних з дерева. Здебільшого зустрічається обробний матеріал, для виготовлення якого використані клен, кедр і дуб. Цей варіант стінових панелей універсальний, tomas.by він здатний чудово виглядати практично в будь-якій кімнаті. Але, якщо вирішено закріпити дерев'яні стінові панелі на кухні, у ванній або в іншому «вологому» приміщенні, додатково їх потрібно обробити захисними речовинами.

Стінові панелі з ДСП і ДВП

Обходяться помітно дешевше, ніж панелі з деревини. Але при цьому можуть виглядати цілком гідно, оскільки часто покриваються шаром шпону. Екологічна чистота матеріалів з ДСП і ДВП нижче. ДСП до того ж псується від контакту з вологою. Обидва варіанти стінових панелей деформуються при перепадах температури. Це необхідно враховувати, збираючись встановлювати такий матеріал у ванні або на кухні.

Стінові панелі з ДСП і ДВП
Стінові панелі з ДСП і ДВП

МДФ-панелі для оздоблення стін

Цікава риса такого оздоблювального матеріалу в тому, що він виготовляється з плит, що містять у складі як деревну крихту, так і штучні наповнювачі. Виходить відносно екологічний матеріал, здатний справлятися з високою вологістю і температурними коливаннями. Такі стінні панелі володіють невисокою вартістю і невеликою вагою. При наявності шару шпону вони можуть прикрасити інтер'єр.

Панелі з ПВХ для стін

Почали використовуватися декілька пізніше, ніж раніше представлені види. Але сьогодні саме пластикові панелі відрізняються найбільшою затребуваністю. Вони дешево коштують, не бояться вологи, мають скромним вагою і можуть мати величезну чисельність варіантів забарвлення. Але доведеться визнати, що екологічна чистота таких панелей далека від ідеальної. Самі по собі вони герметичні, тобто не пропускають повітря.

Перед покупкою якогось конкретного виду стінових панелей власник повинен зіставити його характеристики з експлуатаційними особливостями кімнати і власними фінансовими можливостями. Тоді вибір буде правильним.