Втеча з Матхеттена www.postroil.com вдома був першим у моєму самостійної архітектурній практиці. Не дарма ж кажуть, що вдалий початок — половина справи. При роботі над цим замовленням мені довелося докласти максимум знань і енергії, щоб перший млинець не вийшов грудкою і я заслужив схвалення не тільки замовників, але й колег по цеху.

Через чотири тижні після початку самостійної архітектурної практики мій партнер Ніл Зіммерман приніс мені перший замовлення на будівництво житлового будинку.

Передісторія цього така пропозиції. Ніл їздив провідувати своїх друзів — Кена Хейса і Джекі Костелло. Виявилося, що вони пригледіли і збираються придбати будинок в горах, щоб на лоні природи у вихідні можна було відпочити після напружених буднів Нью-Йорка. Кен і Джекі попросили Нілу висловити свою думку на предмет можливої покупки. Під час короткого огляду він відзначив ряд будівельних дефектів будинку, зокрема — значні проблеми з фундаментом. Кен відмовився від покупки і звернувся до Нілу з проханням розробити проект заміського будинку, де б вони могли проводити вихідні.

Кен і Джекі об'їздили всі околиці в пошуках ділянки під забудову, який би задовольняв наступним критеріям: привабливий вигляд навколишньої місцевості, самітність, але в теж час зручний під'їзд та наявність основних комунікацій. В результаті вони знайшли те, що шукали — ділянку площею 2,4 га.

Однак Кен з'ясував, що і цей, і розташовані поруч ділянки, на жаль, нещодавно були продані однієї будівельної компанії. Кен зробив замовлення на придбання вподобаного йому ділянки і отримав відмову, оскільки ця компанія хотіла продати разом з ним типовий будинок власної будівлі. Ніл і Кен відвідали главу фірми і оглянули низку завершених проектів. Деякі з будинків були побудовані непогано, однак Кен вже загорівся ідеєю про житло, зроблене спеціально для нього. Тоді і було знайдено компромісне рішення — компанія погодилася побудувати будинок за нашим проектом на вподобаному Кену ділянці. В свою чергу я погодився спроектувати будинок як варіацію на тему типових моделей цієї фірми з тим, щоб її співробітникам для зведення цього будинку не довелося надто сильно коректувати технологію будівництва.

Втеча з Матхеттена
www.postroil.com враховує особливості ділянки. Коли Кен вперше відвідав мій офіс, він приніс з собою купу проспектів від виробників вікон з описом різних моделей, в яких переважали вікна від підлоги до стелі Я зрозумів, що Кен і Джекі хотіли бачити своє заміське житло з суцільною скляною стіною. На жаль, найкращий вид на гори відкривався з північної і північно-західної сторін і особливо взимку, коли дерева скидають своє листя. Мені довелося намалювати Кену і Джекі наступну картину: під вовняною ковдрою в тому кінці кімнати що найбільш віддалений від скляної стіни, вони тремтять від холоду і проклинають мене. Я переконали Кена в тому, що скляну стіну можна замінити поруч двостулкових вікон з подвійними рамами — вигляд з них анітрохи не постраждає, але при цьому значно скоротяться втрати тепла.

Кен і Джекі хотіли, щоб загальна площа www.postroil.com становила 115 м2 і щоб він мав кухню-їдальню, велике приміщення, яке виконує функцію як вітальні, так і їдальні, гостьову кімнату, яку Джекі могла б також використовувати в якості кабінету, гостьовий санвузол з туалетом, умивальником і душем, спальню власників будинку з примикає до неї ванною кімнатою. Забудовники хотіли мати в новому будинку повноцінний підвал з окремим входом, який пізніше можна було б перетворити на додаткове житлове простір.

Ми з Нілом вирішили спланувати кімнати так, щоб врахувати особливості рельєфу ділянки та їх положення по сторонах світла. На першому поверсі розмістили кухню, вітальню-їдальню і гостьову кімнату. При цьому вітальня була орієнтована на північний захід і мала цілий ряд високих стулкових вікон, з яких відкривається чудова панорама навколишнього гірській місцевості. Головний вхід розташований з південно-західної сторони будинку та складається з двох суміжних дверей: одна з них веде на кухню, а інша являє собою окремий вхід в гостьову кімнату. Стіни будинку захищають вхід від сильних зимових вітрів, що звичайно дмуть з північного боку. Між кухнею і вітальнею розташовані розсувні двері, завдяки чому ці приміщення легко перетворити в єдиний простір.

Половину другого поверху зайняла спальня власників будинку з окремою ванною кімнатою і спальним альковом, розташована над кухнею і гостьовий. Інша половина — це відкрита сходи і простір «другого світу» від першого поверху до даху.

Втеча з Матхеттена
Високий дах необхідна цього будинку. Обриси і форма даху часто надають першорядне вплив на сприйняття будинку. Враховуючи невелику висоту будівлі, я сподівався посилити візуальне сприйняття цього www.postroil.com на тлі гірських вершин.

Проектування даху я почав з боку головного фасаду. Незважаючи на те, що високий дах на відміну від типового проекту потребує значних витрат, що мені вдалося переконати забудовників в необхідності збільшити її нахил до 50° для створення належних пропорцій головному www.postroil.com. Додавши дві ніші, розташовані симетрично на кожного боку фронтону, я не тільки збільшив площу спальні власників будинку, але і надав її інтер'єру оригінальний вигляд.

З північної сторони будинку замість www.postroil.com була зроблена вальмовий дах, щоб зменшити обсяг стельового простору над вітальні і одночасно створити «корабельний ніс» для зміни напрямку північних вітрів. При цьому фасадна, задня і бічні сторони будівлі придбали свої, відмінні один від одного обриси.

І, нарешті, на другому поверсі ми додали напівкруглий балкон з виходом з спальні господарів. Цей виразний www.postroil.com завершив композицію фасаду будинку, а також дозволив сформувати на південній, сонячній стороні значну скляну поверхню дверей, що перетворило спальню в затишне, світле приміщення.

За проектом цієї будівельної фірми типовий будинок ставлять на www.postroil.com з бетонних блоків. Саме така підстава ми і хотіли бачити для свого будинку. Єдина зміна, яку ми внесли, — нарізані на сирій штукатурці цоколя шви, позначивши квадрати 300x300 мм, які надали акуратний і виразний вигляд бетонних стін фундаменту.

Іншим нововведенням стало використання покрівельних плиток з фібергласу. Вони в два рази дорожче стандартних плиток зі скловолокна, але вкрита ними дах набуває вигляду строкатого килима і без сумніву здатна прикрасити будь-яку будівлю. Крім того, на цю покрівлю дається гарантія на тридцять років замість звичайних двадцяти.

Для оздоблення інтер'єру будинку були використані найпростіші матеріали. Підлоги на кухні та у ванних кімнатах викладені керамічною плиткою 15x15 див. На першому поверсі покриті плиткою підлоги у вітальні. Там з неї викладено напівкруглий ділянку навколо дров'яної печі. Покриттям підлоги в іншій частині будинку служать шпунтовані дубові дошки, на які нанесено три шари лаку.

Втеча з Матхеттена

Стіни і стелю оббиті гіпсокартоном завтовшки 15 мм складається з простих плінтусів і декоративних планок, що зберігають природний колір дерева. В цілях економії ми також вибрали пустотілі щитові двері, розраховуючи, що в майбутньому їм можна буде легко надати більш солідний вигляд.

Система опалення в типових будинках фірми складається з радіаторів з гарячою водою, приєднаних до розташованого в підвалі газового котла і доповнюється каміном. Зазвичай камін встановлюють у вітальні, а трубу розташовують зовні будинку. Однак ніхто з нас не хотів, щоб масивний камін загороджував вид з вікон. Бентежили господарів і чималі додаткові витрати на зведення каміна з димарем і фундаменту під нього. Я запропонував Нілу встановити для додаткового обігріву в холодні ночі сучасну сталеву піч-камін зі скляними дверками.

Піч-камін, яку ми замовили, була отримана не відразу, і її встановили тільки в кінці весни, після того як мої клієнти вже в'їхали в дім. До цього часу вони вже звикли до вітальні без грубки, і перший час після установки вона здавалася їм чужорідним елементом. Але коли абсолютно несподівано для цього часу року раптом завила заметіль, вони розпалили в печі вогонь і вирішили, що піч-камін виглядає не так вже і погано.