Варіанти практичного використання підвіконня У класичному поданні функцію підвіконня закладається завершальне оформлення віконного отвору з можливістю використання в якості полиці для вазонів і предметів декору.

Однак існують і інші варіанти більш практичного використання підвіконня, що дуже актуально для квартир невеликих розмірів:

1. Стільниця. Якщо зробити заміну звичайного підвіконня на стільницю, це значно розширить робочу поверхню на кухні. Конструктивно новий ділянка може як доповнювати, так і бути відокремленим від основної частини. Перший варіант відкриває можливості установки раковини, що однозначно оформляє стільницю як основну робочу поверхню. Крім економії простору, таке розміщення мийки дозволяє завжди мати гарне денне освітлення і під час роботи милуватися краєвидами з вікна, що однозначно зробить монотонні домашні справи більш насиченими.

2. Стіл. Дуже хорошою варіант для маленьких кухонь, куди нормальний обідній стіл не влізе. Встановлена замість підвіконня стільниця дозволяє вирішити цю проблему: замість звичайного вироби може бути використана і більш дороге, з натурального каменю або рідкісної деревини.

3. Шафа. При дуже обмеженому просторі в будинку підвіконня може бути замінений на тумбу під вікном, куди можна буде складати різні домашні речі. Іноді цей варіант оформляється під місце зберігання книг і журналів.

4. Робоче місце. При ширині стін 50 см і вище є варіант підвіконня використовувати в якості письмового столу. Під ним у такому разі облаштовуються тумби та скриньки для письмових і інших приналежностей, а на самому столі може бути розміщена настільна лампа, комп'ютер і т. п.

5. Місце під вазони. Класичний метод використання підвіконь. Але якщо це місце розширити, то проста полку перетворюється в справжній оазис, що сприяє очищенню повітря в будинку. Також часто у великих горщиках вирощують і

Варіанти практичного використання підвіконня
якусь корисну для кухні рослинність – прянощі, дрібні овочі, цибулю.

6. Місце відпочинку. Якщо замість підвіконня встановити невеликий диван, вийде щось на зразок м'якої вуличної лавки. Рекомендовані параметри такого місця відпочинку – висота не повинна перевищувати 50 см, з довжиною 60 см і більше.

7. Живий куточок. Встановивши на підвіконня клітини і резервуари різної домашньої живності, можна отримати колоритний живий куточок біля вікна.