Як розводити коропа в садовому ставку Короп є дуже невибагливою рибою, як щодо середовища існування, так і харчування. Саме це і дозволяє досить успішно розводити його в штучних водоймах.

При цьому важливо дотримуватися ряду рекомендацій:

1. Розміри водойми. Щоб плідно розводити коропа на своїй ділянці, потрібно обладнати садовий ставок глибиною 1,5 – 2 метри: саме такі показники глибини найбільш оптимальні для цієї риби. Якщо робити водойма глибше, це стане перешкодою для природного прогрівання води сонячними променями, а короп відноситься до теплолюбної рибі. Що стосується загального обсягу води, то він повинен бути не меншим, ніж 8 тонн: звідси вираховуються і приблизні розміри ставка – 3х3 метра.

2. Місце. Для розміщення водойми підійде тихий куточок саду, адже риба не любить зайвого шуму: тому проїжджу частину і місця проведення регулярних дачних робіт краще максимально видалити. Що стосується освітлення сонцем, то якась частина водойми повинна бути освітлена, а частина може бути затінена прибережними деревами. Небажано закладати ставок в низинних місцях, так як він буде постійно загрязнятся осадовими і талими водами.

3. Температура води. Оптимальні показники температури води для розведення коропа складають ++24 – 26 градусів. Коли температура знижується, це тягне за собою зниження інтенсивності живлення риби. Повна відмова від їжі спостерігається при показниках температури нижче +4 або вище +30 градусів.

4. Процес спорудження. В цьому плані немає жодних відмінностей від облаштування декоративного водойми: після викопування та

Як розводити коропа в садовому ставку
гідроізоляції котловану потрібних розмірів його заповнюють водою. Рибу можна запускати після повного відстоювання: краще всього, якщо це буде середина весни. Дуже важливо розвести в ставку водну рослинність, на яку короп зміцнює свою ікру.

Для розведення коропа підійде також і басейн, тим більше, необхідна температура води в ній підтримується набагато простіше. Це ж стосується і регулювання чистоти і насичення води киснем. Для цих цілей найбільш зручні склопластикові басейни, при цьому форма споруди не відіграє значної ролі. Після підготовки в басейн напускають воду, відстоюють кілька днів і дають поштовх до розвитку мікроорганізмів: для цього додається певний об'єм води з природної водойми і трохи свіжої трави. У процесі розведення коропа басейн потрібно постійно насичувати киснем, зливати воду і підкачувати свіжу.