Як стикувати пластикову і чавунні труби У зв'язку з широким поширенням пластикових труб досить часто зустрічаються ситуації, коли виникає необхідність приєднання нової каналізаційної труби з пластику до старої чавунної системі.

Щоб забезпечити надійну і довговічну стиковку, були розроблені деякі способи. Однак, перш ніж приступати до цієї операції, важливо пам'ятати, що по ходу руху каналізаційної труби не повинно бути ніяких звужень. Також не повинно бути ніяких виступів, задирок, інакше це призведе до швидкого засмічення і утворення заторів у таких місцях.

Виходячи з цих принципів, при русі рідини від пластикової частини до чавунної частина з пластику повинна бути вже, і вставлятися усередину чавунної. Також справедливий і зворотний принцип, якщо рух води здійснюється в протилежному напрямку.

Саме з'єднання може здійснюється такими способами:

1. Чавунний розтруб. Якщо вдалося зберегти чавунний розтруб в цілості, то пластикова труба з меншим діаметром вкладається всередину, для чого використовується спеціальна манжета з гуми (вони є у продажу). Перед тим, як зробити стиковку, розтруб необхідно очистити і висушити. Потім по всьому диметру розтруба накласти тонкий шар сантехнічного силікону, для забезпечення щільності з'єднання. Цією ж речовиною намазують та зовнішню частину гумової манжети. Після цього її вставляють в розтруб, і вже в неї проводиться укладання пластикової труби. Після виконаної операції через 2 години система готова до використання.

2. Обрізок труби. Якщо розтруба немає, то можна спробувати вставити чавунну трубу в пластикову. Щоб цього досягти, зазвичай застосовується пластиковий перехідник, оснащений манжетою. У такій ситуації операція здійснюється у зворотному порядку: після висушування і очищення чавунної труби її покривають герметиком за місцем стикування, потім, після надягання гумової манжети одягається і труба з пластику.

Як стикувати пластикову і чавунні труби

3. Клей. Для ущільнення місця стикування чавунною та пластикової труби можуть застосовуватися епоксидні клейові склади, сантехнічні ущільнювачі, цементно-піщаних або цементно-азбестові розчини, які іноді додають клей ПВА. Ще один варіант – застосувати самоклеюче стрічку ущільнюючого типу.

Іноді також може використовуватися метод волосяний обмотки, що наноситься на 2/3 частини вставляється труби. Після стикування проводиться ущільнення обмотки по місцю прилягання, після чого стик заповнюється цементним розчином, укріпленим клеєм ПВА. Виріб готовий до використання через 24 години.