Шляхи підвищення міцності бетону Високоміцними можна вважати бетони, марка яких дорівнює або вище активності вихідної цементу, але обмовляється нижня межа міцності, якого. Для більшості випускаються в даний час-витрата цементу становить 500 кг/см2.

Міцність бетону якщо мова йде про www.betomixer.ru, представляє собою складну суму компонентів, що складається з міцності складових бетони: заповнювача і цементного каменю (когезійний фактор) – і міцності контактних зон цих складових (абгезионныи фактор).

Ці фактори і є шляхи збільшення міцності бетону, якщо ж врахувати, що міцність найбільш часто застосовуваних заповнювачів: (кварцового піску і граніт) щебеню – досить висока (кварцу-5000...7000, граніту-1200...2500 кг/см2),то основним фактором, що визначає міцність бетону слід вважати міцність цементного каменю, що у свою чергу визначається якістю цементного клею, тобто вихідною системою "вода-цемент".

Як відомо, міцність цементного каменю, на відміну від заповнювача, не є стабільною та може регулюватися в широких межах в залежності від якості від якості вихідного цементу, в/ц відношення і часу твердіння. Хороше зчеплення компонентів бетону забезпечити не просто. Як правило, зчеплення компонентів бетону визначається міцністю контактних зон, завжди менше міцності самих компонентів, особливо піску і щебеню.

І в цьому випадку, основна увага має бути приділена якості цементного каменю і його первісного стану цементного клею, завданням якого є, по-перше гарне з'єднання заповнювачів між собою, і по-друге, перетворення в досить міцний камінь.

Т. о., можливості збільшення міцності бетону полягають в цементному камені, його міцності і здатності з'єднуватися з заповнювачем. На жаль, основна міцності характеристика цементу, так звана марка, не відображає міцнісних властивостей цементного каменю. Випробування по ГОСТу зумовлюють марку цементу як умовну величину. Умовність марки цементу особливо наочно проявляється при отриманні ст. б.

Дослідження показали, що справжні міцнісні характеристики марки цементу набагато вище, ніж його марка. У цьому і полягає основа отримання ст. б. Отже, важливою передумовою отримання ст. б. є створення раціональної макроструктури. Тут мається на увазі створення щільного каркаса заповнювача, особливо великого, це додатково збільшує міцність бетону. А www.betomixer.ru здійснюється компанії www.betomixer.ru