Рекомендації по експлуатації ланцюгової електропили Ланцюгова пила на дачі є одним з найбільш затребуваних інструментів, так як потреба у порізки деревини існує постійно: це і ремонтно-будівельні роботи, і догляд за садом, і заготівля дров.

Що стосується найбільш підходящої різновиди ланцюгової пили, з бензинових і електричних моделей досить часто перевага віддається останньому варіанту. Це пояснюється більшою простоті при використанні інструменту і можливості застосовувати його не тільки на вулиці, але і всередині будівель. До того ж, на відміну від бензопили, електрична не так шумить і не виділяє вихлопних газів.

Робота з ланцюговою електропилкою має ряд особливостей:

1. Боязнь перевантажень. З причини жорсткого з'єднання якоря і редуктора будь-яка серйозна перевантаження електропили може привести до поломки двигуна. В основному це трапляється в тих випадках, коли ріжучий ланцюг затупілась, тому вимагається уважність в цьому відношенні.

2. Скачки напруги. Дуже бажано забезпечити якісну подачу живлення на агрегат, так як стрибки напруги в мережі можуть провокувати підвищення температури двигуна. Щоб уникнути поломки, зазвичай електропили оснащені системою автоматичного відключення: однак, якщо це відбувається часто, робота стає дуже незручною.

3. Регулярна змазка. Дуже важливо спостерігати за постійною наявністю хорошої мастила на всіх рухомих частинах пили, щоб уникнути додаткових навантажень на двигун. Про наявність достатньої кількості мастила свідчать смужки дрібних крапель, які виникають у той момент, коли ланцюг розганяється по робочій поверхні. Якщо подібний слід відсутня, значить необхідно зупинити пилу і долити масло. При цьому важливо використовувати спеціальний тип масел для електропил, мають рослинну основу та полімерні добавки. Подібні мастила відрізняються гарною якістю і малої ступенем витрати.

Рекомендації по експлуатації ланцюгової електропили

4. Уникати води. Не рекомендується використовувати електропилку під час дощу, або там, де є пряма загроза намокання приладу.

5. Регулювання ланцюга. Ланцюг електропили потребує періодичного підтягуванні, виною чого є поява провисання з-за постійних навантажень. Окремі моделі оснащені можливістю проводити установку і регулювання кіл, не розбираючи пилу.

Як правило, після кожного використання інструменту потрібно взяти за правило перевірити рівень масла, підтягнути ланцюг, надійність кріплення деталей і вузлів. Зазвичай ланцюг в кінці роботи знімають, витрушують тирса і кладуть у спеціальне місце зберігання.