Декінг компонентний склад і технологія виготовлення Секрет унікальних характеристик декінг-дошки криється в її компонентному складі і технології виробництва. Над створенням профілю ДПК «трудяться» профільні верстати цехової лінії під управлінням фахівців.

Декінг-дошка проходить безліч виробничих циклів, для того щоб придбати 100%-ву готовність до експлуатації. Наочно цей процес показаний на сайті производителья в newwood.ru.

Підготовка деревного наповнювача

Головний інгредієнт композиту – деревина. Підбір породи дерева багато в чому визначає рівень якості майбутньої дошки. Заготовки подрібнюються до консистенції борошна – фракція частинок коливається у межах 0,7-1,5 мм.

Сировина переробляється на дробильному спецобладнання і потім просіюється. Якщо вологість готового складу деревної маси перевищує 15%, її просушують.

Підбір співвідношення компонентів

Складання ингредиентной формули декинга – складний процес, при якому враховуються не тільки властивості окремих компонентів складу, але і їх взаємодія між собою в розрізі будівельних характеристик.

З теоретично розрахованою пропорції наповнювача і сполучних виготовляється дослідний зразок профілю. Ступінь ефективності його характеристик визначають багатопрофільні лабораторні випробування на:

 

 • твердість;

 

 • межа міцності;

 

 • пружність при вигині;

 

 • стійкість до екстремальних температур;

 

 • питомий опір.

 

При досягненні бажаного балансу в цифровому еквіваленті важливих показників складу компонентів затверджується і впроваджується в промислове виробництво.

Дозування і змішування компонентів

Вагові пропорції наповнювача і сполучних дотримуються з математичною точністю. Помилки на цьому етапі можуть призвести до заниження фізико-механічних характеристик декинга. Склад суміші виглядає наступним чином:

- деревне борошно (55%);
- пропілен;
- барвники і стабілізатори.

Після процедури змішування сировину (рідке дерево) гранулюється, для того щоб декінг-дошка мала ідеально рівну поверхню.

Виготовлення профілю

Дошка ДПК належить до категорії високонаповнених матеріалів, так як в ній процентне співвідношення наповнювача від усього складу перевищує 50%.

Тому для забезпечення високої якості етапи пресування і форматування профілю здійснюються виключно на промисловому обладнанні. Стандартна конвеєрна лінія по виробництву композиту складається з таких верстатів:

 

 • Екструдер (в ньому гранули розплавляються і видавлюються).

 

 • Фільєра для формування.

 

 • Камера охолодження і калібрування.

 

 • Пристрій для протягування.

 

 • Механізм для нарізки готового профілю за заданими розмірами.

 

 • Укладальник.

 

Верстати контролюються і управляються за допомогою автоматизованого модуля.

Стаття підготовлена при використанні матеріалів newwood.ru

Автор Борис Кирилов.