Організація відділу охорони праці на підприємстві
Організація відділу охорони праці на підприємстві
Не рідко керівники різних вітчизняних підприємств намагаються заощадити на охороні праці, тим самим наражають на небезпеку своє майно і життя своїх працівників.

І тільки після того, як підприємство відвідують інспектори з охорони праці, голови підприємств починають приділяти цьому увагу.

Охорона праці на підприємстві - це важливий процес, який повинен бути на кожному підприємстві незалежно від його призначення, а також розмірів.

Важливо знати, що фахівець, який буде займатися охороною праці, повинен мати вищу технічну освіту або хоча б середня технічна, інші не можуть займати дану посаду, а також не малий стаж (3 роки). Для того щоб у вас на підприємстві був такий співробітник, необхідно навчання з охорони праці. Такий фахівець повинен мати не менше 72-х годин навчання, якщо є спеціальна освіта, і 144 години, якщо немає спеціального технічного освіти і робочого стажу в цій області.

Потрібно відзначити, що фахівцям з охорони праці присвоюються категорії. У кожній категорії є свій стаж.

Багато залежить і від кількості працівників на підприємстві, в тому випадку. Якщо їх кількість менше ста чоловік, то зазвичай укладається договір зі спеціальними організаціями, якщо це більше, то необхідно мати щонайменше одного спеціаліста з охорони праці.

Спеціаліст з охорони праці обов'язково повинен пройти атестацію Ростехнагляді, по тих галузях, в яких працює підприємство.

Після того, як отримана атестація, фахівця на вашому підприємстві, необхідно дати спеціальне приміщення для роботи, з усією документацією та засобами зв'язку.

Важливо знати, що на кожному підприємстві має бути вся необхідна документація, яка зазвичай включає в себе:

1. Інструкції для працівників організації;
2. Становище підприємства з охорони праці;
3. Посадові інструкції;

Це далеко не все, що повинно знаходитися на підприємстві. Крім пунктів, які були перераховані вище необхідно звернути увагу на матеріали, накази, реєстрації і журнали.

Детальніше про документацію необхідно дізнаватися у відповідних органах.

Останнє, що хотілося б зазначити, що основним завданням, яке повинна виконувати охорона праці, є забезпечення рівня безпеки на підприємстві і підвищення грамотності в цій сфері у всіх працівників підприємства.