Як самостійно виготовити блоки ФБС При будівництві якої-небудь споруди у людей нерідко виникає думка побудувати будова блоків ФСБ. Однак далеко не всі знають, що ці блоки можна не тільки придбати вже в готовому вигляді, але і зробити їх самостійно.

Заздалегідь необхідно розуміти, що саморобні ФСБ блоки можна застосовувати тільки під час зведення не дуже великих будівель. Приміром, гаража, лазні, побутовки і так далі. Важливо, щоб на подібне виріб не здійснювалося серйозних навантажень.

В тому варіанті, коли готових форм для виготовлення блоків ФБС немає в наявності, то доведеться спорудити їх власними руками. Для цього можна скористатися товстими листами фанери. Потрібно взяти піддон стандартної величини і застелити його шматком фанери. Величина заготовки повинна бути десь 3 х 4 блоку з урахуванням товщини перегородок самого матеріалу. Внутрішні габарити осередків форми повинні володіти такими ж розмірами, що і блок. Важливо, щоб форму можна було розбирати і збирати. Заливка виконується на рівній площі із застосуванням будівельного рівня.

До складу бетону входить крупний пісок, дрібний щебінь, цемент, а також вода. На якості розчину впливає марка сполучного речовини. Приготовлена суміш повинна бути схожа на тістоподібну масу.

Готовий розчин розливається у форми таким чином, щоб в них не було б порожнин, при цьому важливо заповнити грунтовно кути. Потім бетон добре ущільнюється за допомогою маленької лопатки. Верхня частина бетонної суміші вирівнюється кельмою. Після цього, розчин знаходиться у формі близько трьох днів. На завершальному етапі форма розбирається.

Для більш швидкого виготовлення ФСБ блоки краще використовувати відразу кілька таких форм. Вже готові вироби повинні добре просохнути, зазвичай вони сохнуть не менше трьох тижнів. Сушка повинна проводитися на вулиці при сухій і сонячній погоді.