Искрене про Iskra ERO Історія виникнення корпорації Hidria Perles почалася в 1936 році в Швейцарії, а торгова марка Iskra ERO, під якою на російський ринок поставляється практичний, якісний і зручний ручний електроінструмент професійного класу, була заснована трохи пізніше — в 1946-м.

За минулі з тих пір десятиліття компанія накопичила величезний досвід у сфері розробки і виробництва широкого асортименту подібної техніки, куди входять дрилі, пили різних типів, фрезери, шліфувальні та полірувальні машини, будівельні міксери, штроборізи і кром-корезы, електроножиці, вібраційні установки і багато іншого.

Завод Hidria Perles розташований у р. Крань (Словенія), причому більше 95% виробленої тут продукції експортується по всьому світу. Корпорація має представництва в багатьох країнах і є одним з основних гравців світового ринку автомобілебудування, обладнання для промислових систем вентиляції, кондиціонування та опалення, а також великим виробником професійного електроінструменту і промислового призначення.

ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ

Слідуючи відомій приказці про те, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути, журнал «ДДД» вирішив придивитися до продукції Iskra ERO ближче, а заодно випробувати її на ділі. В наші цікаві руки потрапила кутова шліфувальна машина HSW 3125СЕТ, причому вона була вибрана з двох причин.

По-перше, УШМ класу 125 мм є одним з найбільш популярних інструментів і користується величезною популярністю і серед професіоналів, і серед любителів. По-друге, дана модель привертає увагу своїми можливостями — тут є антивібраційна передня рукоятка, електронний, плавний пуск і, що особливо зацікавило, вкрай зручна система регулювання захисного кожуха без ключа і зайвих рухів.

Зовнішній огляд «болгарки» залишив хороше враження. Добротний і акуратно зібраний корпус, чітко підігнані деталі, зручний вимикач, досить довгий шнур живлення. Компактні розміри і невелика вага (всього 2,5 кг) за значної споживаної потужності 1400 Вт — в результаті УШМ комфортно лежить в руках і успішно справляється з покладеним на неї завданням, яка в нашому випадку полягала в відрізанні п'ятачка від розжареного металевого прутка діаметром 15 мм з використанням диска 125x2,5 мм.

Якщо судити за зовнішніми ознаками, то електронний чесно підтримує задані оберти незалежно від навантаження. Втім, геть органолептичні методи дослідження, скористаємося послугами неупередженого лабораторного обладнання і подивимося на конкретні цифри.

ВХОЛОСТУ І ПІД НАВАНТАЖЕННЯМ

Згідно з показаннями приладів частота обертання шпинделя на холостому ходу складає трохи більше заявлених 12 000 об/хв при споживаної потужності 384 Вт. Звуковий тиск, який замірявся на відстані 1 м від місця проведення робіт у закритому приміщенні, що імітує звичайну майстерню, знаходиться на рівні 86,2 дБА.

Досить непоганий показник! Під навантаженням картина практично не змінилася. Частота обертання шпинделя «просідала» не більш ніж на 30 об/хв і чітко трималася між 11 970 і 11 990 об/хв у всьому діапазоні значень споживаної потужності (аж до номінальних 1400 Вт). Звуковий тиск не вимірювалося, т. к. в реальних умовах роботи воно залежить від цілого ряду факторів, що не мають ніякого відношення до самої УШМ.

І ще два важливих моменти. По-перше, при різкому зростанні навантаження стабілізація оборотів займає не більше однієї секунди (точні виміри цього параметра нами не проводилися). А по-друге, рівень вібрації - вірніше, значення віброшвидкості на задній рукоятці за номінальної споживаної потужності 1400 Вт склав близько 120 дБА. Відмінний результат! Що ж, заглянемо всередину корпусу.

ВНУТРІШНІЙ СВІТ УШМ

Основою будь-якого електроінструменту виступає електродвигун, і у випадку з УШМ Iskra ERO HSW 3125СЕТ цей сайт можна назвати зразково-показовим. Зроблений дуже добротно і акуратно, він навіть виглядає солідно, надійно і дорого. Обмотки залиті полімером, що допомагає захистити двигун від зносу в результаті проникнення абразивного пилу. Передбачений легкий доступ до щіток, які, до речі, є самоотключающимися і на них чітко видно сліди заводський притирання. На обох підшипниках якоря надіті гумові кільця, що знижують вібрацію при роботі і додатково перешкоджають проникненню пилу всередину двигуна.

Редуктор легкознімний: щоб його розібрати, наприклад, для набивання мастилом, не потрібно відкривати корпус УШМ. Шестерні точені, що в наше століття торжества порошкової металургії однозначно підтверджує «професійність» розглядуваного інструменту. Нижній опорний підшипник редуктора голчастий, тобто при наявності належної кількості мастила і відсутності екстремальних навантажень практично вічний, верхній - кульковий (з закритим сепаратором) японської марки NSK.

НАПРОШУЮТЬСЯ ВИСНОВКИ

На основі проведених випробувань з подальшим «відкриття» досліджуваної кутової шліфувальної машини Iskra ERO HSW 3125СЕТ співробітники редакції «ДДД» разом із залученими технічними експертами зробили наступні висновки. По-перше, завдяки ефективній роботі константної електроніки розглянута УШМ демонструє стабільні обороти незалежно від навантаження.

По-друге, акуратна складання та якісне виготовлення всіх її частин дозволили отримати порівняно низький рівень шуму (взагалі «болгарку» складно назвати тихим пристроєм, так що все відносно) і дуже хороші показники по вібрації.

Ну і, по-третє, компактний ергономічний корпус, невелика маса і при цьому висока потужність однозначно роблять цю модель привабливою саме для професіоналів, які в електроінструменті цінують перш за все зручність, надійність і широкі можливості. Придивіться до продукції Iskra ERO, вона того заслуговує!

Якщо вам потрібно opaliha2.urbangroup.ru рекомендую скористатися можливостями ресурсу в його пошуку opaliha2.urbangroup.ru