Перевага коаксіального димоходу Димоходи служать для виведення назовні відпрацьованих газів після згоряння палива в печах, котлах і камінах. Однак, традиційні системи дуже залежні від погоди за вікном, тому і був розроблений коаксіальний димар, не залежить у своїй роботі ні від сильного вітру, ні від зміни температури.

Його пристрій, як і функціонування, не відрізняється великою складністю. Основними складовими частинами коаксіального димоходу є дві труби, з різним діаметром. Більш тонка труба служить для відведення летких продуктів горіння, і розміщується всередині більш крупної, що здійснює подачу свіжого повітря до місця згоряння палива.

Розміщуючи у себе такий димар, можна уникнути клопоту по додатковому обладнанню приміщення вентиляційною системою, як цього вимагає пожежна безпека. Для відведення конденсату від котла просто нахиляють горизонтальну трубу по напрямку до вулиці. Саме при недотриманні цієї міри може спостерігатися намерзання на поверхні коаксіального димоходу надлишків вологи в зимовий час.

Ця дуже зручна система димовідводу може бути використовувана лише у казанах із спеціальною турбіною, що забезпечує виштовхування відпрацьованих газів назовні і втягування свіжого повітря всередину.

Що стосується переваг коаксіального димоходу, то серед них можна виділити наступні:

1. Збільшення ККД котла. Свіже повітря, що поступає з вулиці, підігрівається проходять паралельно вихлопними газами, що дає можливість економити на його підігріві вже всередині котла.

2. Пожежна безпека. Завдяки теплообміну між вихідним і вхідним повітрям температура диму в значній мірі гаситься, тому ризику загорянь від нагрітого газу немає. Також, завдяки конструктивним особливостям, зовнішня частина труби взагалі не нагрівається, тому ізолювати її теж немає необхідності.

3. Універсалізм. Даний димохід може застосовуватися на котлі з будь-яким видом палива, головне, щоб він був оснащений турбіною.

Перевага коаксіального димоходу

З недоліків коаксіальних димоходів зазвичай виділяють їх схильність до обмерзання, що відбувається внаслідок утворення в ньому конденсату. Найчастіше це відбувається через прагнення виробників збільшити ККД котлів, зменшуючи діаметр внутрішньої труби. Що стосується особливостей установки коаксіальних димарів, то вона може бути як горизонтальною, так і вертикальною. Перший спосіб дає можливість застосовувати системи навіть в умовах квартири, до того ж, конденсат в такому випадку буде природно відводитися сам.