Мармур і граніт Процес будівництва будь-якого будинку супроводжується необхідністю в виборі матеріалів. Кожен власник свого дому хоче, щоб він був найкращим з усіх навколишніх і добре виділявся на їх фоні.

Якщо будинок планується будувати, як кажуть, на віки, і в ньому будуть жити кілька поколінь, то краще і міцніше матеріалів для обробки, ніж граніт і мармур, знайти не вдасться.

Мармур

Цей природний матеріал являє собою осадову гірську породу. У порівнянні з гранітом мармур більш м'який і гігроскопічний. Якщо говорити більш точно, то мармур - це звичайний кристалізований вапняк. Міцність матеріалу збільшується разом з підвищенням ступеня кристалізації. Одночасно змінюється і міцність мармуру, де самим міцним вважається матеріал сірого кольору. Всі інші його кольори можуть говорити про більш високу м'якості, але це зовсім не означає, що мармур слабо витримує механічні дії.

У будівництві він застосовується вже дуже давно, особливо на внутрішніх оздоблювальних роботах, наприклад, в колонах, підлогах і сходах. Варто відзначити, що мармур є пористим матеріалом, тому він дуже легко вбирає різні рідини. За цієї причини його не рекомендується використовувати при виготовленні кухонних стільниць.

Тим не менш стільниці з мармуру сьогодні все частіше покривають шаром спеціального складу на основі епоксидної смоли, завдяки чому можна не боятися пролити яку-небудь рідину на його поверхню, так як вона після обробки стає надійно захищеною.

Граніт і мармур, крім відмінних технічних характеристик, відрізняються також гарним естетичним виглядом. Приміщення, каміни які можна придбати тут www.instech.kiev.ua, які оброблені цими двома матеріалами, здатні вразити кожного своєю розкішшю і шиком, демонструючи тим самим без єдиного слова високий статус свого власника і його вишуканий смак. Адже було б неправильно використовувати штучні аналоги, при тому що є такі чудові натуральні матеріали, як мармур і граніт з неповторними візерунками та орнаментами.

Граніт

Мармур і граніт
Цей природний матеріал являє собою гірську породу вулканічного походження. До його складу входить кварц, де його кількість складає в межах 15-35%. Це пояснює таку високу міцність граніту. Зовнішні руйнівні процеси не чинять на нього практично ніякої дії, оскільки він надзвичайно стійкий до різких температурних перепадів, інтенсивного ультрафіолетового випромінювання, дії атмосферних опадів і багатьом іншим факторам.

Тому для будівництва парапетів, лавок, сходів та сходових облицювання фасадів матеріалу краще граніту просто не знайти. Цей чудовий матеріал буде ідеальним вибором для укладання доріжок на присадибній ділянці, оскільки він абсолютно не боїться гострих підборів жіночого взуття, автомобільних коліс та багатолюдної юрби. Щоб виконати облаштування доріг на міських вулицях, раніше використовували колоту бруківку, а потім її поступово почали замінювати пиляної. Остання має більш тривалий термін експлуатації і є більш зручною для руху людей і вуличного транспорту.

Для більшості людей граніт здається досить похмурим і непоказним каменем, так як він має сірий колір. Вірно це лише частково. Природно, досить поширений граніт сірого відтінку, але крім нього, є велика кількість варіантів різноманітної кольорової гами, наприклад, світлих тонів або з різними оригінальними візерунками, зробленими самою природою. Такий граніт дуже часто застосовується всередині будівель для виготовлення стільниць, сходових сходинок, підвіконників, підлог, камінів.

На сьогоднішній день до групи гранітів відносять також так звані гранітоїди - гранодіорити та сієніти, які містять кварц в невеликих кількостях або де він повністю відсутня. Гранодіорити досить м'які, тому їх не рекомендують застосовувати у зовнішніх оздоблювальних роботах. Набагато ширше їх використовують усередині приміщень. Ці матеріали коштують досить недорого і асортимент їх відтінків сьогодні досить широкий, що робить їх дуже популярними на ринку будматеріалів.