Як продовжити життя паркету Вважається, що паркет як підлогове покриття – це щось архаїчне і непрактично. Однак, з урахуванням повороту сучасного дизайну інтер'єру в бік класики паркетна укладання переживає другу молодість.

Також важливо помітити, що на зміну традиційним матеріалом прийшов більш вдосконалений аналог – паркетна дошка. Але незалежно від того, який саме паркет покладений в будинку, догляд за ним являє собою певну специфіку, знання якої здатне значно збільшити його експлуатаційний термін.

При догляді за паркетом рекомендується взяти на озброєння такі прийоми:

1. Контроль за мікрокліматом. Паркетна укладання дуже не любить підвищення і зниження температури, а також велику вологість. Дуже важливо намагатися забезпечити йому максимально комфортний режим експлуатації протягом цілого року. Найбільш критичний момент в цьому відношенні – настання опалювального режиму, який супроводжується підвищенням температури повітря і помітним зниженням його вологості. У ці дні необхідно регулярно провітрювати житло, і, якщо можливо, використовувати штучний зволожувач повітря.

2. Водовідштовхувальні засоби. Паркет славитися поганою переносимістю вологи, тому дуже важливо уникати занадто вологе прибирання. Ще більш зручний варіант – використовувати спеціальні водовідштовхувальні речовини для паркету, після нанесення на паркет утворюють тонкий захисний шар. Ясна річ, що оброблений таким чином підлога не потрібно мити мокрою ганчіркою, але певну стійкість до впливу випадкової вологи і стирання паркет набуває. Особливо це стосується місць стикувань і щілин, які потрібно обробити з особливою ретельністю.

3. Прозорі меблеві килимки. Ще одна біда паркету – це важка меблі, при переміщенні залишає помітний подряпини на її поверхні. Для захисту паркетної підлоги в продажі є спеціальні поликарбонатовые килимки прозорого типу, здатні послужити надійним захистом від появи подряпин і від забруднень. Зручність даного пристосування в тому, що воно прозоро, тому ніякого збитку для зовнішнього вигляду укладання паркетної після його настилання не буде.

Як продовжити життя паркету

4. Паркетна меблі. Це ті ж самі предмети меблів, проте оснащені спеціальними коліщатками з м'якої гуми: цей матеріал не «пише», і не дряпає паркет. Слід зауважити, що подібна меблі зустрічається нечасто, проте при бажанні її можна відшукати.

5. Килими, паласи. Звичайні килимові і паласные покриття можуть стати відмінним захистом для паркету. Головне - використовувати натуральні вироби, що мають м'яку основу: також слід звертати увагу на колір і стиль загального інтер'єру.