Різновиди будівельних валиків Сучасну будівельну сферу важко уявити без використання валиків, які застосовуються як в малярних цілях, так і для ущільнення покриттів. Винайшли його в середині двадцятого століття, та новий виріб з ходу завоювала значну популярність.

Влаштований валик дуже просто – з тримача з ручкою, з одягненою на нього обертовим циліндром. На циліндр одягається обичайка з різних матеріалів, в залежності від будівельних завдань. Розміри валиків можуть дуже різниться – від міні-до широких валиків фасадних. Це також обумовлюється спеціалізацією інструменту, а також особливостями декорованій поверхні.

За типом використовуваного матеріалу валики розподіляються на такі види:

[b]1. Поролонові. [/b]Виготовляються з пінополіуретану, який має здатність вбирати в себе фарбу, а потім при натисканні видавати її назовні. У роботі з цим інструментом потрібно акуратність і навик, щоб фарба не текла і не пузирилася. Поролоновий валик більше підходить для фарб на водній основі, так як емалі, олійні фарби та лаки швидко роз'їдають його поверхню.

[b]2. Мотузкові. [/b]Матеріалом виступає поліамідний мотузковий синтакс. Має універсальну специфіку з точки зору використовуваного матеріалу і ступеня гладкості декорируемого підстави. Існують мотузкові валики з різною довжиною ворсу, в залежності від вимог до фактурі фарби.

[b]3. Поліакрилові.[/b] Володіють відмінними вбираючими і розподільчими характеристиками. Рекомендований до застосування для матеріалів на водній основі. Довжина ворсу також може різниться.

[b]4. Поліестерові.[/b] Відрізняються своєю дешевизною, що пояснюється властивістю поліестеру швидко злежуватися. Найчастіше застосовуються при роботі з водоемульсійними і акриловими фарбами.

[b]5. Велюрові. [/b]Мають стійкість до розчинників, тому обмежень у плані різновиди фарбувальних матеріалів для велюрових валиків немає. Крім того, такий валик дає рівномірну поверхню без загрози розбризкування. Найчастіше використовується на рівних підставах.

[b]6. Флокированные.[/b] Мають вузьку спеціалізацію: лаки на водній основі. Будь-яке використання водоемульсивного матеріалу відразу виведе такий валик з ладу.

Різновиди будівельних валиків
7. Хутряні. [/b]Виготовляються з натуральної вовни лами або вівці, абсолютно універсальні і за типом матеріалу, і по особливостям офарблюються підстав. Єдине обмеження стосується вапняних фарб, що роз'їдають шерсть.

[b]8. Фільончасті.[/b] Виготовляються з поліаміду і застосовуються для нанесення різних фільонок без трафарету.
[b]
9. Голчасті.[/b] Застосовуються для розрівнювання наливних підлог і видалення бульбашок повітря з їх поверхні.