Вибираємо паркет Безсумнівно, пол є однією з головних складових кімнати. В наш час різноманітність підлогових покриттів, якими встилається підлогу, просто вражає. Але самим популярним і в минулому, і тепер, є різновиди паркету.

Паркетна дошка також є його різновидом. Вона також виготовляється з дерева, при укладанні не доставляє особливих зусиль і вона дуже красива.

Властивості паркету

Паркетна дошка, це дощечки, які мають прямокутну форму і невеликі розміри. З довгих сторін вони мають пази і гребені, які потрібні при її укладанні.

На сьогоднішній день виробники паркету пропонують наступні види цього підлогового покриття: складальний, штучний, паркетна дошка, щитової і Пронто. Не варто забувати, що штучний паркет не є паркетної дошкою. Це два різних види.

Вибираємо паркет
Вибираємо паркет

Паркетна дошка виготовляється двох видів: тришарова і багатошарова. У першому і у другому випадку верхній шар завжди виготовляють з дуже цінної деревини, а всі інші з більш дешевих порід, в залежності від виробника. Для нижнього шару застосовують як ламелі, так і фанеру.

Технології виробництва паркетуВибираємо паркет
Паркетна дошка та паркет виробляються за різними технологіями. Технологія виготовлення дошки набагато складніша, ніж технологія, використовувана при виготовленні паркету. Саме з цієї причини дошка коштує значно дорожче.

Дошка має тришарову структуру, де кожен шар виготовлений з різних порід деревини. Для підкладки, як правило, не використовують цінні породи, а для верхнього шару застосовують тільки цінні породи, такі як дуб, ясен або горіх.

Процес виробництва підлогового покриття відбувається у три основні етапи. Це виготовлення верхнього шару, підкладки і склеювання цих шарів.

Ціна на підлогове покриття залежить від таких показників як: деревина з якої виготовлена дошка, кількість смуг, спосіб укладання і звичайно ж популярність компанії виробника.

Екзотичні матеріалиВиди паркету, виготовлені з деревини екзотичних порід, будуть мати ціну значно вище, ніж ті, які зроблені зі звичайних порід. Також ціна у кожного виробника буде відрізнятися один від одного, так як виробництва паркету кожен виробник здійснює по своїй індивідуальній технології.

Вибираючи паркет, варто звернути свою увагу на кількість сучків і однорідність кольору. Чим більше сучків і різноманітності колірних відтінків, тим гірше буде паркет і відповідно ціна повинна бути низькою. Самим оптимальним варіантом буде паркет з місцевої деревини. Такий матеріал має відмінні якості і не найвищу ціну.