Рекомендації по догляду за кондиціонером При неправильній експлуатації кондиціонера, його перша поломка, виходячи зі статистики, трапляється через 2 – 3 роки після покупки. Найчастіше вони просто відмовляються включатися, якщо трохи змінити режим роботи.

Щоб розуміти, з чим маємо справу, треба краще дізнатися про конструкції спліт-систем. Будь кондиціонер складається з двох основних елементів – внутрішнього і зовнішнього блоку живлення. Між собою вони з'єднуються трубопроводами з міді, по яких циркулює фреон і невелика кількість масла для компресора. Щоб поліпшити теплообмін і рівномірно розподілити повітря по приміщенню, є спеціальні вентилятори, як у зовнішньому, так і у внутрішньому блоці.

Чому кондиціонер може вийти з ладу

• фільтри внутрішнього блоку забруднені. Складається цей елемент з дрібної сітки, яка розташовується під панеллю, де всмоктується повітря. Фільтр зберігає чистоту приміщення як для самих жителів, так і з метою запобігання виходу з ладу радіатора. Якщо простіше, то кондиціонер – це пилосос, де пилозбірники – фільтри. Щоб очистити фільтр, досить його зняти, промити під теплою водою, висушити і поставити назад.

Щомісячна очищення фільтрів повинна проводиться обов'язково, при наявності невеликої кількості пилу. У разі необхідності, можна здійснити intehs.ru;

• витік фреону. Дана причина є другою в списку, чому кондиціонер може вийти з ладу. Є показник, що характеризує нормованих витік – 6 – 8 %. Щоб компенсувати це число, раз в 2 роки кондиціонер необхідно дозаправляти. Фреон – рідина, що охолоджує робочий процесор, і, якщо він перегріється – наслідки можуть бути аж до найгірших. Зазначимо, що заміна компресора обійдеться в половину вартості нового кондиціонера.

Рекомендації по догляду за кондиціонером
Щоб виявити витік, не обов'язково володіти якимись особливими навичками або спеціалізованим обладнанням. Показник нестачі фреону – іній в місцях з'єднання мідних трубок, а також те, що повітря стане гірше охолоджуватися. Виправити становище може тільки фахівець або сервісна служба;

• кондиціонер працює в зимовий час. Багато кондиціонери, що випускаються на території РФ, не призначені для функціонування в зимовий час року, так як мінімальний поріг робочої температури – мінус 5 градусів за Цельсієм. Якщо не звертати увагу на цей факт і продовжити використовувати кондиціонер, то знижується продуктивність компресора. До того ж, якщо кондиціонер працює в режимі охолодження, вода не зможе текти через дренажну трубку, а замерзне в самому блоці, звідки згодом виллється прямо на підлогу квартири.

До речі, можна модифікувати будь-яку спліт-систему, шляхом вбудовування «теплого» дренажу та облаштування для підігріву картера компресора.