Самостійний настил килимових покриттів Килимові покриття виробляються у вигляді рулонів і можуть мати як природний, так і синтетичний матеріал і виготовлятися з одного і двох шарів основи. Найбільш популярні матеріали ворси – вовна, сизаль і різні полімери.

Попередній етап роботи – вирівнювання поверхні підлоги, очищення та просушування підлоги. Для збільшення терміну служби килимового покриття й поліпшення тепло - і звукоізоляції можна використовувати підкладку (листи фанери, войлок, пінополіуретан, або навіть поліетилен).

На сьогоднішній день відомо кілька способів настилу килимового покриття:

1) Настил з допомогою двостороннього скотча. На поверхню підлоги в кімнаті наклеюють у вигляді сітки www.aviora.ru не знімаючи захисну плівку з іншого боку. Крок вічка у сітці – 0,5х0,5 м. В малих приміщення (до 18-20 м. кв.) скотч клеять тільки по периметру. Потім вирізане з запасами полотно разлаживают, знімають зі скотчу плівку і розгладжують від центру до країв.

Покриття обрізається акуратно ножем під металеву лінійку. У разі стикування, шов бажано робити не по центру приміщення. З'єднання повинно бути паралельно напрямку ворсу. Розрізати необхідно відразу два покриття, покладених один на одного внахлест. У рідкісних випадках на шов з виворітного боку приклеюють спеціальну стрічку і пригладжують гарячою праскою.

2) Настил з допомогою повного приклеювання. Застосовується в приміщеннях з великою площею. В якості клею ідеально підходить ПВА, також можна використовувати і більш дорогі імпортні матеріали. Склеювальний склад слід рівномірно розподілити по основі підлоги спеціальним шпателем з зубцями.

Самостійний настил килимових покриттів
Покриття укладається на підлогу і пригладжується кілька разів валиком від середини до країв. Таким чином усувається з-під килима зайве повітря. Клей застигає вже через 20 хвилин, а повне висихання відбувається протягом кількох діб.

3) Спосіб «стретчинг». Для нього характерно розтягування килима і фіксування передбаченими зубчастими рейками, які розміщуються по краях підлоги. Укладання методом «стретчинг» повністю приховує нерівності поверхні підлоги.

Виходячи з вищесказаного, на метод настилу килима впливає матеріал виготовлення, якість нижнього основного шару, стан поверхні підлоги і інтенсивність експлуатації приміщення.

Також слід передбачити перед укладанням правильність розташування малюнка, якщо такий є, напрям ворсу покриття, розміщення освітлення в робочому приміщенні.