Застосування керамзиту фракції 5-10 в будівництві Самий дрібний керамзит фр. 5-10 (дрібніше тільки керамзитовий пісок) — один з найбільш затребуваних будівельних сипучих матеріалів з спученої глини незважаючи на більш високу вартість.

Йому притаманні всі основні характеристики керамзитового матеріалу — легкість, чарункова структура, високі властивості вогнестійкості та морозостійкості. У той же час він перевершує більш крупні фракції по вологостійкості (завдяки практично цілісної оболонці дрібних зерен) і міцності.

Основна область застосування — легкі керамзитобетонні блоки, виготовлені вибропресованием, де керамзит фракція 5-10 виступає в якості заповнювача. Як і інші фракції, він широко використовується як теплоізолюючий (і одночасно звукоізолюючий матеріал, а також при виробництві бетонів. Популярний дрібний керамзитовий гравій і завдяки своїм хорошим дренажним функцій.

Завдяки міцності дрібних гранул і великий насипної щільності керамзит фракція 5-10 є прекрасним заповнювачем для бетонів, застосовують його і для заливки утеплюючих стяжок. Слід сказати, що гігроскопічність заповнювача є небажаним явищем для утеплювальній стяжки, оскільки наповнені водою гранули перестають грати роль утеплювача.

Для цих цілей керамзит фр. 5-10 виготовляється за спеціальною технологією, в результаті чого зерна одержують щільну оплавленную оболонку, що виключає проникнення вологи всередину. Матеріал марок 400, 450, 500 використовують в монолітному будівництві для заливки несучих стін.

На роль утеплювача і звукоізоляційного матеріалу для стін, стель і підлог керамзит фракція 5-10 підходить краще інших завдяки своїм дрібним розмірам. І якщо для бетонів і стяжок зайва пористість гранул шкідлива, то для теплоізоляції (без заливки) тільки вітається.

Дрібний пористий керамзитовий гравій, засипаний в міжкімнатні перегородки, перекриття, під чистову підлогу, може зберегти в приміщенні аж до 80% тепла. А оскільки він добре поглинає звук, то і ніякої додаткової звукоізоляції не потрібно.

Не так давно з'явилися нові технології утеплення, де саме керамзит фракція 5-10 відіграє основну роль. Так, отримала поширення німецька технологія «теплих підлог», де він використовується як засипка під ГВЛ. Ще одна унікальна технологія з його застосуванням розроблена для утеплення фасадів.

Суть її в тому, що між облицюванням і несучою конструкцією залишається невеликий простір, в яке заливають керамзит фр. 5-10, попередньо змішаний з невеликою кількістю цементного розчину. В результаті отримують теплоізоляційний шар, що отримав назву «капсимет».