Як виготовити піч для лазні з труби Облаштовуючи баню на присадибній ділянці, потрібно не тільки звести стіни та покрівлю достатньої термоізоляції, але і подбати про облаштування печі. Одним з найбільш простих і недорогих варіантів – самостійно зробити її з труби.

Процес цей досить нескладні, і цілком по силам людям, які мають невеликий досвід роботи зі зварювальною установкою і болгаркою.

Для початку необхідно правильно обладнати місце для печі. Для цього підлогу в лазні заливається бетоном, висотою близько 30 см. Місце під грубку викладається з червоного вогнетривкої цегли: розмір майданчика повинен бути приблизно 70х70 см, а цеглина з'єднується між собою за допомогою глини, адже цементний розчин не відрізняється особливою стійкістю до високих температур. Якщо лазня виконана з дерева, по краях майданчика зводиться захисний екран заввишки 120 см, з того ж цегли. При цьому зазор між екраном і піччю повинен бути орієнтовно 20 див.

Безпосередній процес виготовлення печі відбувається в такій послідовності:

1. Взяти півтора метра труби діаметром не менше 50 см і оптимальною товщиною стінок в 10 мм. Труба розрізається на два шматки, 60 і 90 див. В більшому шматку вирізається піддувало, розміром 6х18 см: монтаж кроку виконується електричної зварюванням із сталевої пластинки товщиною 12 мм З подібної пластинки вирізається також колосник, на якому приварюються кріпильні вушка.

2. Після цього слід вирізати нішу під топку, обладнавши її дверцятами, для фіксації якої застосовуються гачки або петлі, а засувка потрібна для запобігання мимовільного відкривання. Роль кам'янки в таких печах виконує шматок труби діаметром менше (30-35 см). Його потрібно зафіксувати в топці таким чином, щоб до днища залишався зазор приблизно 10 см. Після фіксації кам'янка заповнюється бруківкою, утримуваним за рахунок огорожі з металевих прутків.

3. З другого шматка труби виготовляється резервуар для води. Для цього на дно приварюється лист товщиною не менше 8 см, в якому прорізається отвір для димоходу: проходячи крізь резервуар, дим буде нагрівати воду. Місце зварювального стику димохідної труби і днища має бути повністю герметичним, інакше вода буде потрапляти в топку, перешкоджаючи ефективному

Як виготовити піч для лазні з труби
горінню. Бак встановлюється на топку і міцно фіксується методом зварювання. Верх бака залишається відкритим, для можливості вільно заливати воду, а в нижній його частині встановлюється кран вентильний. Для накривання бака виготовляється кришка з ручкою.

4. Висота димоходу залежить від розмірів лазні, але його рекомендується ізолювати за допомогою вогнетривкого матеріалу (кам'яна вата, керамзит тощо) товщиною не менше ніж 8 сантиметрів. Для того, щоб димар не надавав додатковий тиск на піч, фіксують в районі перекриття.