Призначення утеплення фундаменту У минулі часи намагалися утеплювати стіни, підлогу і стелю, а ось про фундаменті мова не йшла: максимум, що проводилося – це його гідроізоляція. Однак сучасні будівельні технології передбачають обов'язкове використання теплоізоляційних матеріалів при будівництві.

Процес утеплення фундаменту в цілому повторює схожу процедуру на стінах, з нанесенням спеціальних матеріалів на його бічні стінки. Це призводить до різкого зменшення швидкості температурного обміну між основою будови і оточуючим його грунтом. При цьому нижня частина подібної процедури зазвичай не потребує, так як земля на таку глибину зазвичай не промерзає.

Основними причинами для утеплення фундаменту є:

1. Захист від промерзань. Під час зимових холодів грунт зазвичай промерзає на деяку глибину: теплоізоляція захистить основа будинку від надмірного переохолодження при зіткненні з ним. Особливо актуально утеплення фундаментів у місцевостях, де земля достатньо зволожена: при замерзанні волога здатна значно пошкоджувати бетонні стінки підстави.

2. Захист від кліматичних коливань температури. Будь-який будівельний матеріал в результаті зміни температури поступово руйнується, проходячи численні цикли розширення і стиснення. Якщо захистити фундамент від подібних процесів, це значно продовжить термін його служби.

3. Перешкода для вологи. Хоч гідроізоляція проводиться окремо, але шар утеплювача також здатний послужити додатковим захистом від впливу вологи на стінки фундаменту, що зберігає їх від передчасного руйнування.

Призначення утеплення фундаменту

Найбільш задається питання – чи потребує утепленні тільки зовнішня частина фундаменту, чи внутрішня? На думку фахівців, потреба у внутрішньому утепленні практично відсутня, хіба що в будинку є підвал, обладнаний під житлове приміщення. Для того, щоб підвищити захист фундаменту від промерзання, застосовується також прийом утеплення прилеглих ґрунтових шарів. Це робиться шляхом насичення їх піском, які має значно меншу схильність до пученію, ніж глина. Також добре проявила себе утеплена відмостка: під верхнім її шаром укладається утеплювач, шириною не менше 1 м. Для цих цілей зазвичай використовують керамзит, насипаючи його шарів в 30 см, або екструдований пінополістирол, з товщиною укладання до 10 див.