Яку вибрати шліфувальну машинку Стрічкова шліфмашина - доступний і популярний інструмент. Часто її покупка буває виправданою, навіть якщо мова йде про разової роботи, наприклад, про вирівнювання тільки що укладеного (циклювати лакований паркет пожежонебезпечно) дерев'яної підлоги.

Вивчивши розцінки на подібні операції та ситуацію з цінами на www.postroil.com з таким підходом важко не погодитися.

Однак не варто забувати і про оснащенні - її частка у кошторисі може виявитися досить значною. Той, хто стикався з покупкою, знає, що зовсім дешева непрацездатна (швидко рветься або «обсипається»), а фірмова дуже дорога. Ех, знати б, де золота середина! Саме це ми і спробували з'ясувати, дослідивши добірку стрічок крупної зернистості (P 60).

ЯК ВИПРОБОВУВАЛИ

Тест розбили на два етапи: вимірювання ріжучих здібностей і вимірювання технологічних параметрів. Перший, найбільш трудомісткий етап полягав у тривалому випробуванні на швидкість шліфування. Його проводили самостійно, силами редакції. Початкова ідея полягала в тому, щоб оцінити динаміку зносу «шкурки». Методика передбачала безліч послідовних вимірювань товщини сошлифованного матеріалу через рівні проміжки часу. В якості заготовок для шліфування використовували соснові плашки, нарізані із звичайної будівельної дошки.

При цьому выбраковывались всі заготовки з сучками (а також отримані з прилеглих до них ділянок), смолисті, «серцевинні» та інші аномальні. Всі www.postroil.com були просушені, а потім тривалий час витримані в звичайних умовах. Цим ми хотіли добитися однакової вологості заготовок, але не такою низькою, як відразу після просушування. Випробувальний стенд був зроблений на базі ручної шліфмашини професійного класу. Заготівлю встановлювали в шаблон-тримач, розташований над стрічкою (машина була закріплена догори ногами), і навантажували баластом (близько 3 кг). Таким чином, ми змоделювали оптимальні умови експлуатації - шліфування площини під власною вагою машини.

Висновки по кожному найменуванню стрічок робили на основі серії вимірювань: три (для статистики) однакові стрічки проходили по п'ять п'ятихвилинних циклів шліфування. Дані фіксували у вигляді трьох рядів. Однак спроби опрацювати та подати їх так, щоб була помітна динаміка зносу (спочатку шліфує швидко, потім усе повільніше і повільніше), успіхом не увінчалися. З'ясувалося, що 25 хвилин такої роботи недостатньо, щоб достовірно відобразити процес зносу, навіть враховуючи усереднення за трьома зразками. Умови виявилися занадто легкими. З положення спробували вийти серією додаткових вимірів. З кожної збірки вибрали «середню» за характеристиками стрічку і провели для неї ще три п'ятихвилинних виміру. На жаль, і ці вправи не надали шуканої залежності бажаної достовірності.

Яку вибрати шліфувальну машинку
Ще більше збільшувати напрацювання визнали недоцільним, всі зняті вимірювання просто підсумували і округлили до знака, більш або менш відповідного точності експерименту. На такій інтерпретації даних і зупинилися. Вона не дає жодних відомостей про швидкості старіння стрічок, зате інтегральний показник (продуктивність протягом приблизно півгодини роботи) абсолютно достовірний. Дані наведені в таблиці 1. До речі про динаміку: на думку фахівців, для якісних стрічок вона приблизно однакова - різниця в експлуатаційній швидкості шліфування обумовлена головним чином початковим рівнем ріжучих властивостей.

Розповідь про цьому етапі випробувань не буде повним без згадки про його головного учасника - стрічковою шліфувальною машиною Hitachi SB 75. Практично в безперервному режимі з мінімальною кількістю зупинок (заміна плашок, стрічок і спустошення мішка для збору пилу) вона відпрацювала більше доби і жодного разу не підвела, не вимагала ні обслуговування, ні ремонту, ні взагалі будь-якої уваги до себе. Надійність, вселяє повагу! Цей прекрасний інструмент був наданий російським представництвом Hitachi Power Tools Netherlands b.v., якому ми висловлюємо щиру подяку.

Наступна частина роботи - оцінка технологічних особливостей стрічок та експертна оцінка їх якості - була виконана при участі лабораторії компанії «Лайнер-Белт» - виробника всілякого абразивного інструменту для деревообробки. Всі виміряні дані зібрані в таблиці 2, усні коментарі фахівців використані в якості одного з джерел інформації при описі стрічок. Як видно з показань, міцність всіх випробуваних стрічок має один порядок величини, тобто «провальних» значень не зафіксували.

Пояснюється це, зокрема, тим, що всі зразки були надані відомими компаніями, і відверто нікчемні вироби потрапити в нашу добірку просто не мали можливості (через трудомісткості тесту їх проігнорували). Справедливості заради зауважимо, що і багато гідні торгові марки опинилися поза полем нашого зору, причини ті ж - провести комплексний тест було б занадто важким завданням.

Яку вибрати шліфувальну машинку

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПОКУПЦЕВІ

• Ідеальні умови зберігання абразивного інструменту - 18 градусів Цельсія при вологості 50-60 відсотків. Відтворити їх в точності, звичайно, нереально, але при зберіганні оснащення бажано до них прагнути.

• Не варто перевантажувати стрічку зайвим притиском. Для ефективної роботи достатньо ваги інструменту. Надлишковий тиск призводить до перегріву оснастки, підошви шліфмашини та інших негативних наслідків.

• При виборі стрічки корисно звернути увагу на ряд особливостей, які допоможуть скласти хоч якесь уявлення про рівень виробу.

Якість склейки шва оцінюють візуально (шов рівний, без перекосів) і на дотик (із зворотного боку не повинно відчуватися «сходинки», якщо провести по стику пальцем, коли стрічка лежить на рівній поверхні). На виворітній стороні стрічки повинні бути нанесено маркування, що говорять про те, хто виготовив основу. У разі добротного виробу або вона збігається з тією, що на упаковці (наприклад, Bosch і на коробці, і на стрічці), або є торговою маркою відомого виробника абразивів (наприклад, AEG на упаковці, і «Cora» на основі). Від покупки безрідного товару краще утриматися.

Де замовити www.avancegroup.ru за низькою ціною, але щоб в результаті отримати якісний продукт? Є таке місце... Це компанія AVANC#201;, в цій компанії можна замовити недороге проектування басейнів.