Пінопласт як утеплювач У наш час є чимало різноманітних будівельних матеріалів, використовуваних в якості утеплювача, але, великим попитом продовжує користуватися пінопласт. Це – найбільш популярний теплоізоляційний матеріал, який знаходить застосування як в індивідуальному, так і в масовому будівництві.

У цій статті розглянемо особливості, переваги та недоліки даного матеріалу. утепление-квартир.kiev.ua - одна з послуг, які пропонує компанія «Тепломартин».

Пінопласт як утеплювач

Пінопласт є тим матеріалом, який має структуру, що представляє собою спінену масу. Основний об'єм цієї маси належить газу (повітря). Завдяки цьому досягається той показник щільності пінопласту, який в кілька разів вище, ніж щільність самого сировини, з якого виготовляється цей утеплювач. Це дає можливість виробляти достатньо легкі панелі з пінопласту. До того ж, велика кількість повітря в матеріалі відіграє свою роль: забезпечуючи високі термоізоляційні і звукоізоляційні характеристики.

Використовуючи різну сировину, є можливість виробляти пінопласт, у якого буде різна щільність і механічна міцність. Якщо щільність передбачається невелика, це означає, що всередині матеріалу буде знаходиться меншу кількість газу, внаслідок чого знижуються і теплоізоляційні характеристики. Однак, завдяки цьому поліпшується стійкість матеріалу до механічних впливів.

Як утеплювач можна використовувати різноманітні, в залежності від щільності плити з пінопласту, які, також, будуть мати різні характеристики. Якщо планується використання плит з малою щільністю, то потрібно подбати про їх якісного захисту від пошкоджень механічного характеру. Найчастіше подібні утеплювальні плити монтують каркасним способом (той варіант, коли вся навантаження «лягати» на каркас або захисний шар утеплювача).

Якщо використовується високощільний пінопласт, то його не обов'язково захищати від механічних впливів, тому не потрібно монтаж каркасу. Однак, рекомендується, щоб подібна захист в будь-якому випадку.

Область застосування пінопласту в якості утеплювача

З допомогою сучасно пінопласту зараз забезпечують: зовнішнє та внутрішнє утеплення стін, утеплюють стелі, горища, підлоги, стіни, підвали, фундаменти. Тут варто розуміти, що, якщо використовувати пінопласт для внутрішнього утеплення для тих стін, які виходять на вулицю – таке рішення не є правильним. Обумовлюється це наступною причиною: стіна, яка виходить на вулицю, в обов'язковому порядку повинна прогріватися, що забезпечується внутрішнім опаленням. При накладенні пінопласту на внутрішню стіну, вона не тільки утеплится, але й відбудеться теплоізоляція поверхні від прогріву з боку житла. Як результат, «точка роси» буде зміщена всередину стіни або в той проміжок, де відбувається стик шару пінопласту зі стіною. У зв'язку з цим, якщо ви вирішили скористатися пінопластом в якості утеплювача, рекомендується монтувати його на зовнішні стіни.

Пінопласт гідності утеплювача

• високий показник стійкості до вологи, так, пінопласт практично не вбирає її;
• хороші теплоізоляційні характеристики;
• на поверхні матеріалу не розвивається грибок або цвіль;
• цей матеріал легко різати і монтувати;
• невелика маса;
• доступність;
• здатність витримувати як спеку, так і морози;
• може використовуватися в якості звукоізолятора;
• у процесі монтажу не вимагається додаткова гідроізоляція.

Недоліки матеріалу:

• механічна міцність виробу обмежена;
• практично не пропускає через свою структуру повітря;
• нітрофарби та лакофарбові покриття такої основи способи легко зруйнувати пінопласт.