Як встановити чавунну ванну Без наявності ванни важко собі уявити інтер'єр сучасної квартири, адже можливість прийняття водних процедур є однією з складовых комфорту і затишку. Сучасний ринок сантехнічних пристроїв рясніє широким вибором ванн: вони різняться формами, матеріалом, нюансами установки і т.

п. Класикою жанру продовжує вважатися прямокутна ванна, як найбільш практичний з точки зору займаної площі.

Одним із самих надійних і довговічних варіантів ванн читаються чавунні, використовуються вже досить давно. Відрізняються вони зручністю у використанні, довговічністю і простотою в установці. Ну а властивості чавуну довгий час утримувати тепло по достоїнству оцінили всі любителі довго поніжитися в теплій воді. Що стосується ваги виробу, то тут все залежить від того, якої товщини стінки. В радянський час на металі не економили, і тому такі ванни відрізнялися значною товщиною і вагою. Європейські виробники пропонують більш тонкостінні конструкції, що пояснює їх більш легкий вага, і, відповідно, більшу зручність в монтажі. Подібні ванни виготовляє та Туреччина, але вони помітно поступаються в якості європейським зразкам.

Установка чавунної ванни проводиться досить нескладно. Спочатку слід перевірити горизонтальність місця установки, і, при необхідності, вирівняти його. Нахил у бік зливу робити не потрібно, цей момент закладений у самій конструкції: вироби виставляється строго по рівню. Як правило, на чавунних ванн є стійки, для кріплення яких застосовуються розпірні клини. Ще один варіант – кріпильні болти, що дають можливість регулювати виріб по висоті. Іноді ванну встановлюють на цеглу, однак цей спосіб досить складний і трудомісткий. Для приховування комунікацій під ванною замість цегли можна застосувати екран з гіпсокартону.

Найчастіше установка ванни проводиться після завершення всіх ремонтних робіт: тому дуже важливо вжити заходів захисту від

Як встановити чавунну ванну
випадкових пошкоджень. Для цього найчастіше підлогу застеляють картоном, а на боковушки дверного отвору кріплять поролон. Після занесення ванни насамперед проводиться кріплення ніжок: для цього її краще всього покласти на бік.

Наступним етапом встановлюється сифон і необхідна арматура – при цьому дуже важливо, щоб висота сифона не перевищувала відстань від дна ванни до підлоги. Якщо змішувач не входить в комплект, то його встановлюють паралельно, в іншому випадку це потрібно зробити заздалегідь. Що стосується різновидів сифонів, то окремі конструкції допускають установку в тому місці, де це буде зручно, а не строго під зливом. Заключним етапом монтажу є приєднання переливного шланга до відповідного отвору, і перевірка герметичності всієї системи.