Поради щодо заделыванию подряпин на ламінаті Ламінат є однозначно найкращим матеріалом для обробки підлоги, імітує справжню деревини. Однак процес експлуатації даного матеріалу повинен бути досить делікатним: особливо слід уникати грубих механічних впливів гострими предметами.

Це може бути пересування по поверхні підлоги важкої меблів, ходіння у взутті з гострими підборами, забруднення поверхні підлоги піском і т. п.

У разі появи подряпин різного розміру на поверхні ламінату можна застосувати одні з наступних методів для їх усунення:

1. Восковий олівець. Досить хороший метод вберегти ламінат від утворення дрібних подряпин: після застосування воску створюється захисний шар, який рятує ламінат від нових пошкоджень, і маскує наявні. Крім цього, підлога набуває додаткові гідрофобні властивості, стійкість до деформацій, що в сукупності подовжує термін експлуатації обробки. Для зручності воскові олівці випускаються в цілому ряді відтінків, що значно полегшує підбір відповідного кольору. Придбати його можна у відділах з продажу ламінованих матеріалів. Перед нанесенням воску пошкодження очищається від бруду, використовуючи для цього вологу губку. Після зафарбовування подряпину потрібно добре відполірувати за допомогою сукна.

2. Ремонтна паста. Підбір пасти за кольором здійснюється більш прискіпливо, ніж воскового олівця. Зробити це нескладно завдяки досить великій кольоровій гаммі даного матеріалу. Ремонтні роботи проводяться за допомогою спеціального шпателя: перш, ніж наносити пасту на ламінат, краще всього заздалегідь потренуватися на останньому обрізанні після ремонту, або просто на шматку дошки. Після закладення подряпини дуже важливо оперативно очистити підлогу від надлишків ремонтного матеріалу, використовуючи суху ганчірку. Згодом, після висихання пасти, місце закладення краще всього покрити з допомогою безбарвного лаку.

3. Шпаклівка-розплав. Як і попередні матеріали, шпаклівка представлена у цілому ряді відтінків. Перед нанесенням місце ремонту зачищається і знежирюється. Для захисту ламінату по краю подряпини приклеюється малярна стрічка, після чого проводиться шпаклювання. Зайвий матеріал забирають дуже оперативно, після чого стрічку можна зняти. Перед нанесенням шпаклівка розігрівається на газовому або акумуляторному воскоплавителе. Після застигання місце ремонту потрібно делікатно зашліфувати: якщо все робити правильно, від колишньої подряпини не залишиться і сліду.

4. Акриловий лак. При появі подряпини на глянсовому ламінаті її можна акуратно заповнити акриловим лаком, намагаючись не виходити за межі пошкодження.

Поради щодо заделыванию подряпин на ламінаті

5. Гіпс. Якщо пошкодження досить велике, можна застосувати розчин гіпсу, води і тирси. Виготовивши дерев'яну латку, її садять на приготовлену суміш.

При великих пошкодженнях, або, коли потрібно ідеальний варіант ремонту, найкраще замінити пошкоджений елемент на новий, такого ж кольору. Це зробити не так складно, адже ламінатна укладання є розбірною.