Керамічна плитка від далекого минулого до сьогодення Така різновид облицювального матеріалу як керамічна плитка, застосовується при облагороджуванні різних приміщень вже на протязі багатьох тисячоліть. При цьому за весь цей час, вона так і не втратила своєї неймовірно широкої популярності.

І це, звичайно ж, повністю виправдано, адже зрівнятися з нею за декоративним і експлуатаційним якостям, навіть сьогодні здатний далеко не кожен будівельний матеріал.

Плитка, призначена для зовнішнього використання

Керамічна плитка від далекого минулого до сьогодення
Даний вид плитки вважається чудовим рішенням для декоративного облаштування фасадів, мощення покриттів на відкритих верандах, а також при облаштуванні подіумів і ступенів на ґанку. Тут, природно, відразу слід зазначити, що плитка, призначена для декорування стін, за своїми основними властивостями дуже серйозно відрізняється від виробів, які застосовуються в якості підлогових покриттів. Так, наприклад, настінна плитка виготовляється звичайна глини, а на підлозі – з керамограніту, який як раз і робить її максимально стійкою до стирання. Крім того, в ході виробництва підлогового варіанти плитки також ще застосовується особлива технологія, яка дозволяє робити її поверхню абсолютно не слизькою навіть у разі сильного намокання.

Плитка для внутрішнього облаштування приміщень

Керамічна плитка від далекого минулого до сьогодення
Ще порівняно недавно подібну плитку найчастіше застосовували тільки в тих приміщеннях, які потребували досить частих вологих прибираннях, іншими словами, у ванних, кухнях і санвузлах. Що ж стосується наших днів, то зараз її можна неймовірно часто побачити на підлогах і стінах в абсолютно будь-яких приміщеннях.

Сучасні дизайнери сьогодні навчилися досить оригінально комбінувати керамічну плитку з величезним безліччю оздоблювальних матеріалів. Так, наприклад, навіть в таких досить специфічних приміщеннях як ванні, де подібна плитка постійно вважалась основним варіантом обробки, зараз її досить часто застосовують у поєднанні з шпалерами, що миються, або особливими видами вологостійких фарб. При такому методі оформлення плитку зазвичай застосовують в тих зонах, які максимально сильно схильні до впливу води, а всі інші ділянки облагороджують за допомогою фарби або шпалер.

Ще одним досить цікавим рішенням також вважається і обробка, виконана з плитки різного формату, правда даний метод під силу тільки виключно досвідченим дизайнерам. І, нарешті, говорячи про подібному матеріалі, також варто обов'язково згадати і про такому особливому вигляді даної плитки, як кахлі, які сьогодні дуже активно застосовуються при облагороджуванні камінів та печей в заміських котеджах, а також при створенні різних жанрових панно.