Як правило, басейни виконуються у вигляді чаші з бетону, до складу якого додаються спеціальні гідроізолюючі речовини. У конструкції рекомендовано використовувати комплексний метод ізолювання, що враховує вплив грунтових вод, експлуатаційний навантаження стінок і дна чаші, атмосферний вплив протягом року. При правильному дотриманні всіх норм отримане споруда здатна якісно виконувати свої функції тривалий час, без необхідності серйозного ремонту.
Заходи щодо гідроізоляції басейну включають в себе наступні етапи:
1. Днище. Гідроізоляцію котловану вигідніше всього проводити із застосуванням природних методів, перевірених часом. Найпростіший спосіб полягає в утрамбовывании днища спеціальної глиною: поверх неї укладається руберойд на розігрітий бітум. Якщо в даній місцевості присутні інтенсивні підземні води, слід застосувати додатковий шар мастики «Ізофаст», покладену на штукатурну сітку.
2. Стіни з боку землі. Найкращим матеріалом для цього буде мастика, яка дозволяє забезпечити хороший захист від впливу грунтових вод і сезонних коливань температури. Якщо цю операцію зробити неправильно, бетонні стінки можуть тріскатися внаслідок температурних перепадів. У цьому відношенні дуже важливим аспектом є точне дотримання інструкції на упаковці мастики, з усіма тимчасовими рекомендаціями.
3. Внутрішня гідроізоляція. В першу чергу треба заізолювати технічні шви у бетоні, місця примикання дна і стінок, комунікаційні отвори, кріплення для опалубки, різні вади на бетонній поверхні. Зазвичай рекомендують для цього