Особливості гідроізоляції басейну Наявність басейну на присадибній ділянці вирішує питання купання в жарку погоду: його можна здійснювати, не покидаючи межі свій приватній території. Одним з важливих аспектів при облаштуванні басейну є його гідроізоляція, адже саме її якість і буде визначальним фактором функціональності цього корисного споруди.

Як правило, басейни виконуються у вигляді чаші з бетону, до складу якого додаються спеціальні гідроізолюючі речовини. У конструкції рекомендовано використовувати комплексний метод ізолювання, що враховує вплив грунтових вод, експлуатаційний навантаження стінок і дна чаші, атмосферний вплив протягом року. При правильному дотриманні всіх норм отримане споруда здатна якісно виконувати свої функції тривалий час, без необхідності серйозного ремонту.

Заходи щодо гідроізоляції басейну включають в себе наступні етапи:

1. Днище. Гідроізоляцію котловану вигідніше всього проводити із застосуванням природних методів, перевірених часом. Найпростіший спосіб полягає в утрамбовывании днища спеціальної глиною: поверх неї укладається руберойд на розігрітий бітум. Якщо в даній місцевості присутні інтенсивні підземні води, слід застосувати додатковий шар мастики «Ізофаст», покладену на штукатурну сітку.

2. Стіни з боку землі. Найкращим матеріалом для цього буде мастика, яка дозволяє забезпечити хороший захист від впливу грунтових вод і сезонних коливань температури. Якщо цю операцію зробити неправильно, бетонні стінки можуть тріскатися внаслідок температурних перепадів. У цьому відношенні дуже важливим аспектом є точне дотримання інструкції на упаковці мастики, з усіма тимчасовими рекомендаціями.

3. Внутрішня гідроізоляція. В першу чергу треба заізолювати технічні шви у бетоні, місця примикання дна і стінок, комунікаційні отвори, кріплення для опалубки, різні вади на бетонній поверхні. Зазвичай рекомендують для цього

Особливості гідроізоляції басейну
засоби типу «Пенетрон», наносяться на армуючу сітку з металу з відповідним розміром перерізу. Роботи проводяться ретельно і акуратно, з дотриманням всіх рекомендацій по застигання суміші. Після того, як закладені шви, можна виробляти створення монолітного масиву по всій нутрощі чаші басейну. Технологічно більш зручно спочатку заізолювати стіни, і, не роблячи паузи, покрити дно: дуже важливо, щоб розчин у місцях з'єднання двох ділянок був ще свіжий. Далі відбувається загладжування стику, з використанням тієї ж суміші. Фінішній декорування найчастіше здійснюється за допомогою кахельної плитки, для чого застосовується вологостійкий плитковий клей.