Особливості вибору плитки для оздоблювальних робіт Вірний вибір оздоблювальної плитки стане однією з основ комфорту в будинку. Кахель, матеріал естетичний і у високій мірі практичний. Його складно пошкодити і можна використовувати як для обробки цілої кімнати, так і для одного конкретного фрагмента приміщення.

Здається, що проблем з придбанням оздоблювального кахлю виникнути не повинно. Достатньо сходити в будівельний магазин і вибрати підходящий варіант. Але, як підшукати якісну і надійну плитку? Яку плитку взагалі шукати?

Перед придбанням будівельного або оздоблювального матеріалу необхідно визначити область його застосування. Це ж вірно і для плитки. Куди буде монтуватися плитка, на підлогу або стіни? Підлогова плитка і плитка настінна не взаємозамінні. Настінна плитка глянсова і досить тонка. Підлогова плитка куди товщі. Обумовлено це великим механічним впливом і зростаючою ймовірністю пошкодження. Найчастіше плитка для підлоги має шорстку поверхню.

Кольорова гама, як і ціна купується плитки, також повинні узгоджуватися. Якщо для формування дизайну необхідна плитка конкретного виду і структури, важливо уточнити наявність цього обробного матеріалу. В цілому, має сенс не «оббігати» магазини. Куди зручніше попередньо дізнатися про асортимент через телефон, або через інтернет – сайт магазину. Багато сучасні магазини навіть пропонують замовлення і оплату товару через інтернет, що спрощує процес покупки.

Особливості вибору плитки для оздоблювальних робіт
Особливості вибору плитки для оздоблювальних робіт

Але тут криється і свій підступ. На фотографії плитка виглядає інакше, ніж на прилавку магазину або тут peronda-plitka.ru. Це може бути різниця в тоні, а іноді і в кольорі. Деякі продавці використовують цю різницю, щоб продати продукцію. Наприклад, дорожче продати більш дешеву плитку. Або, реалізувати продукцію, яку штатний покупець не бере. Тому купувати плитку заздалегідь можна тільки у надійних постачальників. Це ж стосується і багатьох видів товарів, придбаних через інтернет за передоплатою.

Також, необхідно оплачувати доставлену плитку тільки після ретельного зовнішнього огляду. Як мінімум має сенс оглянути упаковку. Порушення цілісності упаковки вже може говорити про можливому пошкодженні зберігається товару. Відповідно, важливо перевірити і сам доставляється вантаж на наявність браку. Якщо стан плитки задовільний, можна приймати та оплачувати товар. При цьому слід заздалегідь визначити гарантійний термін експлуатації оздоблювального матеріалу.

Особливості вибору плитки для оздоблювальних робіт
Особливості вибору плитки для оздоблювальних робіт

Що ще важливо врахувати, оскільки це відсоток браку придбаного для обробки матеріалу. Наприклад, покупець недогледів, і після придбання з'ясувалося, що частина плитки пошкоджена при доставці. Або при роботі з плиткою частина розкололася. Так, чи інакше, потрібно замінити пошкоджену плитку. Для цих цілей і знадобиться запас. Ось для чого слід брати оздоблювального матеріалу більше, ніж заплановано. Інакше складно буде докупити плитку відповідає вимогам замість пошкодженої.