Підготовка поверхні для укладання тротуарної плитки Облагороджуючи і проводячи будівельні роботи на ділянках будь-якого призначення, не обійдеться без певного покриття. На дачних ділянках, дуже поширена тротуарна плитка.

Такий матеріал дуже міцний і довговічний, по своїм декоративним властивостям повністю відповідає різним вимогам і може укладатися без спеціальних пристосувань і апаратів. Роботу можна переривати і не турбуватися про часових проміжках, як при укладанні асфальту.

перший етап підготовки

Щоб підготувати підставу, потрібно провести досить прості роботи: провести повне видалення рослин, з кореневою системою, викопати і вирівняти шар грунту, уважно і ретельно, засипавши ями і утрамбувати грунт. Обов'язково потрібно використовувати нівелір.

Підготовка поверхні для укладання тротуарної плитки
Підготовка поверхні для укладання тротуарної плитки

Підстилковий шар готується на наступному етапі. Підготовлений грунт повинен наповнитися шарами з сипучих матеріалів, таких як пісок або щебінь.

Шари для заснування

Шари наносяться рівномірно, один на одного, товщина шару визначається показниками, які залежать від конкретного випадку. Іноді заливають просту бетонну основу, або не роблять нічого, у разі якщо є старе досить міцне покриття.

Верхній шар землі як правило, знімається від п'ятнадцяти до п'ятдесяти сантиметрів. Цей показник залежить від майбутньої навантаження. Якщо вирішено засипати шари, то першим зазвичай засипається щебінь, бажано дрібний і утрамбований, товщина щебеневої шару може доходити до п'ятнадцяти сантиметрів.

Підготовка поверхні для укладання тротуарної плитки
Наступний шар – пісочний, його слід максимально утрамбувати і засипати на висоту не перевищує сім сантиметрів, останній шар це також пісок, але неутрамбованный, також можливе застосування, відсіву гранітного до одного сантиметра завтовшки. Самий верхній шар, ретельно вирівнюється, робиться його завищення на п'ять міліметрів вище рівня самої плитки. За бажанням, після кожного шару можна укладати геотекстиль, він додасть стійкість, посилить міцність, і продовжить термін служби.

Практично завжди виконується окантовка, для неї використовують бордюри. Попередньо натягують шнур, який вказує розмітку, його проводять по задній частині бордюру на потрібній висоті. Важливо точне примикання бордюрів, а також получающаяся форма. Рекомендують заливати борту розчином і провести засипання піском.

Правильна підготовка перед укладанням має дуже важливе значення, від цього процесу багато в чому залежить майбутній вид дорожнього покриття, і то як довго вона прослужить.