Укладання керамічної плитки Вибір матеріалу залежить від того, в якій кімнаті потрібно покласти плитку. Якщо це буде кухня або передпокій, тоді підійде плитка великих розмірів. Якщо ж це ванна кімната або туалет брати потрібно плитку більш дрібного розміру, бо в основному ці приміщення завжди маленькі.

Перед укладанням слід визначитися з кольором і малюнком самої плитки, і прорахувати необхідну кількість матеріалу.

Початок

Перед тим як укладати плитку, потрібно очистити поверхню від старого покриття, і зробити вирівнювання. Якщо, приміром, кімната була пофарбована, слід нанести грунт.

Укладання

Приготувати клей по інструкції, яка написана на пакеті з сумішшю. Підготовлений клей наносять на стіни за допомогою шпателя, який має зазубрини. При такому нанесенні на поверхні залишаються борозни. Плитку змочити водою і притиснути до стіни. Щоб витримувалися шви, і плитка укладалася рівномірно, використовують пластикові хрестики. Від розміру самої плитки, залежить, якою товщиною будуть шви.

Укладання керамічної плитки
Укладання керамічної плитки

Укладати плитку треба з самого далекого кута кімнати, або ж з того місця, яке проглядається найкраще. Дана послідовність дозволяє приховувати нерівності малюнка або ж невеликі недоліки.

Для різання плитки використовують плиткоріз (з алмазним покриттям), по зовнішній стороні плитки робиться неглибока борозна, після чого плитка легко ламається. Якщо ж потрібно зробити складні виїмки, наприклад, для труб, тоді за допомогою плоскогубців від плитки відламуються маленькі шматочки, а це місце зачищається наждачним папером або напильником. Деякі для таких процедур використовують болгарку. Під час укладання необхідно стежити, щоб у швах не залишався зайвий клей. По завершенні роботи поверхню залишають на добу для висихання, а вже після дістають хрестики. Тепер можна вимити всю поверхню.

Затирання швів

Для затірки швів існують суміші різних складів і квітів. Залежно від приміщення, в якому будуть класти плитку, залежить і вибір суміші для затирання швів. Приміром, якщо плитка буде у ванній кімнаті або на кухні, вибирати суміш потрібно з підвищеною вологостійкістю. Затирочні суміші бувають готові, застосовуються відразу, і сухі, які потрібно розводити по інструкції. На всю глибину шва суміш утрамбовують спеціальним гумовим шпателем. Після завершення роботи плитку слід протерти губкою і залишити висихати.