Керамічна плитка та її основні різновиди Навряд чи хто, швидше за все, буде заперечувати той факт, що керамічну плитку в наші дні можна з повною впевненістю віднести до категорії найбільш популярних матеріалів, адже вона сьогодні досить широко застосовується при облаштуванні самих різних приміщень.

В процесі виготовлення подібних виробів зазвичай використовується кілька абсолютно різних технологій, з-за чого характеристики у них, природно, вельми істотно розрізняються.

Так, перш за все, вони відрізняються безпосередньо за матеріалом виготовлення (червона або біла глина), за структурою основи (щільна або пориста), а також за типом зовнішнього покриття (на деякі види плитки додатково наноситься спеціальне глазуроване покриття).

Плитка піддана однократного випалу

Керамічна плитка та її основні різновиди
Вироби, які в процесі виготовлення піддаються тільки одному випалу в печі, поділяються на високопористі і слабопоричтые. Відмінною особливістю высокопористой плитки вважається наявність в її складі певних добавок, які не тільки надають значний вплив на її властивості, але і вельми серйозно скорочують усадку в ході самого випалу. Оскільки подібний матеріал відрізняється досить високим показником пористості, то він, як правило, здебільшого застосовується лише при облаштуванні стін.

Що стосується слабопористой плитки, то вона за рахунок своєї досить щільної структури, зазвичай використовується лише в якості підлогового покриття. Найголовніша особливість цього матеріалу полягає в його неймовірною стійкістю до знижених температур і впливу різноманітних несприятливих факторів.

Вироби виконані з фарфорової кераміки

Керамічна плитка та її основні різновиди
Виготовлена із спеціальної фарфорової кераміки плитка, зазвичай поділяється на кілька різних видів: грес, керамограніт і колормасса. Вироби цього типу мають надзвичайно щільну, дуже сильно схожу на скло поверхню, з-за чого їх, як правило, додаткового глазуванню зазвичай не піддають. Найголовнішим плюсом такої плитки вважається те, що з неї можна досить легко видаляти будь-які забруднення. Крім того, подібний матеріал також відрізняється досить солідної міцністю і максимальною стійкістю до всіляких зовнішніх впливів.

Плитка подвійного випалу

У плані своєї собівартості, плитка даного типу, порівняно з виробами, виконаними за технологією однократного випалу, звичайно ж, коштує набагато дорожче, однак, при цьому, за своїми основними якостями вона суттєвою мірою перевершує свого аналога. Завдяки наявності у подібної плитки абсолютно гладкою і блискучою поверхні, вона з однаковим успіхом застосовується як при облаштуванні стін, так і безпосередньо підлогових покриттів.