Чим різати плитку в домашніх умовах Збираючись укладати плитку у ванній кімнаті, туалеті, кухні або передпокої, будьте готові до того, що її доведеться різати. Навряд чи вам пощастить, і кахель ідеально вийде цілими плитками.

Зазвичай в одному з кутів доводиться пускати підрізування. Сьогодні ми розберемося з допомогою яких інструментів виконується розкрій матеріалу.

Болгарка

Найшвидший спосіб отримати потрібний шматок плитки – скористатися болгаркою. Це електричний інструмент, оснащений колом по каменю, який прорізує товщу кахлю.

Якщо використовувати плитки і www.cover-color.ru для контрастного переходу або зонування, то це може бути оригінальним дизайнерським рішенням.

Чим різати плитку в домашніх умовах
Принцип розкрою матеріалу елементарний. Вам необхідно прокреслити на лицьовій поверхні плитки добре видиму межу, після чого покласти плитку на рівну і тверду поверхню. Підключіть болгарку до мережі, включіть її та жорстко зафіксуйте її в руках. Інструмент досить норовливий, іноді він б'є по руках і смикається в сторони.

Тому чим сильніше ви її будете утримувати, тим краще. Ваше завдання полягає в тому, щоб прорізати лицьову поверхню плитки, а після і всю товщі. чому ми рекомендуємо таку послідовність? Справа в тому, що при різанні утворюється багато пилу і якщо відразу не позначити лінію зрізу, вона стане погано помітною в процесі різання. Набагато краще, коли лінія вже позначена і вам залишається її тільки поглибити.

Особливість плитки в тому, що її можна не проходить повністю, адже це досить тендітна субстанція. Досить прорізати верхній шар, після чого підійти до найближчого виступаючому куті (дверному отворі, віконного укосу) і злегка вдарити. Плитка зламається по лінії.

Плиткоріз

Чим різати плитку? Звичайно ж, плиткорізом! Цей інструмент спеціально призначений для цієї мети. Плиткорізи бувають двох видів: ручні і електричні. Навряд чи вам знадобиться електричний варіант для ремонту квартири. Зазвичай його застосовують на великих будівельних об'єктах. Та й то не завжди. Тому ми розглянемо процес різання ручним аналогом.

Що представляє з себе плиткоріз? Досить просту конструкцію: станина, рейки, лапки і ручка. До ручки приєднаний різальний ролик. Невелике коліщатко надрізає верхній шар плитки, після чого на неї встановлюються лапки. Ви натискаєте на ручку і все, плитка розпадається на дві частини. Одна з яких потрібного вам розміру.