Як вибрати пилу по дереву Багато власників заміських будинків звикли до ручної роботи, тому прагнуть облаштувати своє особисте майстерню по всім параметрам. Для того, щоб обробляти деревину, необхідно обзавестися спеціальною пилкою, а краще – кількома.

Зараз ринок будівельних інструментів розширюється, і пересічному покупцеві складно вибрати відповідну модель. У цій статті розглянемо особливості вибору інструменту.

В першу чергу, необхідно усвідомити, що умовно, інструменти, призначені для обробки деревини, діляться на дві категорії: ручні і електричні (або від іншого приводу).

Як вибрати пилу по дереву

Електроприводні інструменти

Найбільш поширеним інструментом можна назвати електролобзик по дереву. Його використання дозволяє робити не лише прямі, але і фігурні різи. Деякі моделі оснащені лезом, довжина якого може досягати 150 мм.

Обробка здійснюється зворотно-поступальним рухом лобзика (стандартні моделі), однак, є інструменти, де передбачено маятниковий хід. Завдяки такій можливості доступна обробка міцної деревини, ДСП та USB-плит. Якщо працювати таким інструментом вручну, звичайно, добитися ідеальних ліній складно, так як лезо піддається вібрації і «йде» в бік. Якщо грамотно вибрати ріжуче полотно, то можливо обробка не тільки пиломатеріалів, але і кахельної плитки, пластику і тонкого металу.

Також існує електрична міні пила, яку в народі називають «шабельної». За принципом роботи і її функціональності можна порівняти з лобзиком. Найчастіше їй знаходять застосування при садових роботах, або, коли потрібно демонтувати дерев'яну конструкцію. Лезо самої плити може працювати під нахилом, що дозволяє зрізати фрагменти вироби, що виступають назовні.

Широке поширення отримала кільцева складальна пила, що дозволяє обробляти дерево. В цілому, вона являє собою спеціальні насадки, зовні виглядають як металева чашка, оснащена зубами. З її допомогою можна проводити вибірку в матеріалі або заглиблюватися в масив. Приводом у цьому випадку виступає електродриль або болгарка. Кільцеві пили можна подивитися 3keego.ru.

Варто відзначити також ручну кругову пилу, яку можна охарактеризувати як переносну циркулярку. Знаходить застосування у господарських роботах. Диск може бути різних діаметрів, і, підібравши потрібний, можна робити надрізи глибиною до 90 мм.

Порівнюючи роботу кругової пилки з електролобзиком, рез виходить більш чистим і ідеально рівним. Деякі моделі також оснащені функцією, що дозволяє змінювати кут нахилу диска.

Особливої уваги заслуговує також такий інструмент, як кутова пила, відома більше як торцювальна. Її відносять до напівпрофесійним інструментів. Являє собою ріжучий диск, який закріплюється до станини. Ріжуча головка вироби регульована, що дозволяє обробляти деревину як у вертикальній, так і горизонтальній площині. Поздовжні різання виходять ідеально точними, завдяки торцювальної пили, яка широко використовується для виготовлення меблів і при домобудівництві.