Робимо стільницю з кахельною покриттям Стільниця зі штучного каменю досить дорога, але ми можемо зробити своїми руками аналог з кахельної плитки. Така стільниця дуже красива і зносостійка, виглядає дорого і солідно, її легко тримати в чистоті.

Якщо все правильно зробити, вона вам прослужить дуже довго. Робота складається з кількох етапів: на першому готується поверхню, на другому досягається нерухомість і міцність поверхні, і на третьому укладається плитка.

Першим ділом потрібно прикріпити до столу водостійку фанеру саморізами — це базовий шар, на якому базуються всі інші, так що, хоч його й не буде видно після закінчення роботи, він важливий.

Потім, промазав клеєм поверхню фанери, кріпимо до неї другу, так само як і першу. Подвійний шар потрібен для необхідної міцності та непорушності конструкції, адже кахель добре тримається на поверхні, яка не піддається вигину. На всю площу конструкції натягуємо малярську сітку і кріпимо степлером.

Наступний шар цементний, що забезпечує жорсткість. Кріпимо рейки по краях стільниці і заповнюємо внутрішню поверхню цементним розчином. Розчин готуємо з додаванням клею. Альтернативою цементній прошарку може бути гіпсокартон, обов'язково вологостійкий — в цьому випадку кріпимо його так само, як і фанеру в попередніх кроках.

Укладаємо плитку прямим способом (діагональний не зовсім підходить для цих цілей). Для точності і наочності краще заздалегідь розмітити поверхню для плитки. Починати укладати кахель треба з зовнішнього боку, щоб біля країв були цілі плитки. Після укладання слід промазати шви герметиком на силіконовій основі.

Дуже важливо провести операцію затірки швів, так як від цієї операції залежить як довго буде радувати вас ваша стільниця. Кращий вибір — герметики на епоксидній смолі. Оскільки такі замазки дуже густі, найкраще для цієї мети використовувати спеціальний шприц. А щоб не подряпати поверхню плитки, потрібно користуватися гумовим шпателем — їм ми вирівнюємо поверхню герметика остаточно.

Щоб у процесі роботи не забруднити чи не подряпати плитку, також можна використовувати малярний скотч. По закінченню всієї роботи потрібно очистіть кахельну поверхню і висушити.

Вибір кахлю. Щоб стільниця прослужила довго, потрібно вибирати зносостійкий кахель. Він повинен витримувати несильні удари і не вбирати вологу. Кращим вибором буде кахельна плитка глазурована невеликого розміру.