Як порізати кахель Під час укладання кахельної плитки неминуче виникають ситуації, коли її потрібно порізати. Справа ця не проста, і тому рекомендовано не тільки застосувати для цього відповідні інструменти, але і так продумати укладку, щоб кількість таких операцій було як можна менше.

Для різання плитки з кахлю або керамограніта використовуються наступні способи:

1. Ручний плиткоріз. Найбільш популярні спосіб як серед будівельників, так і домашніх майстрів. Даний інструмент може мати різну ширину, в залежності від розмірів плитки. За допомогою ріжучого колеса в кахлі прокладається глибока канавка, після чого плитку можна досить легко переламати по лінії різу. Для зручності роботи ручні плиткорізи оснащені затискними лінійками, фіксуючими вироби. Універсалізм інструменту дозволяє різати з його допомогою як тонку, так і товсту кахель.

2. Електричний плиткоріз. З його допомогою можна дуже швидко і точно провести розрізання плитки будь-якої товщини. В якості ріжучого інструменту тут використовуються алмазні кола, з можливістю подачі води на лінію реза. Особливим зручністю відрізняються електричні плиткорізи консольного типу. Сама робота не вимагає ніяких фізичних витрат, все здійснюється простим натисненням кнопки. Вартість пристосування досить велика, тому намагаються купувати його лише в разі постійної роботи з укладанням великих площ кахлю.

3. Щипці. На одній стороні даного кусачок-плиткорізів розміщується поперечна платівка, а на іншій – ролик з металу. За технологією самої роботи спочатку у виробі проробляється канавка за допомогою ролика, а потім проводитися розламування його, із застосуванням цих щипців.

4. Роликовий склоріз. Не дуже досконалий спосіб, але для порізки тонкої настінної плитки в невеликих обсягах цілком

Як порізати кахель
підійде. Спочатку проводитися надріз склорізом по лінії розлому, а потім – і саме розламування, з приміщенням плитки на край столу. Також цим способом найчастіше проводяться криві порізи, для чого спочатку піт наміченої лінії здійснюється продряпування склорізом, з наступним обережним відламуванням за допомогою кусачок.

5. Болгарка. При необхідності розрізати плитку значної товщини використовують кутову шліфмашинку. Недоліком даного способу є велика кількість пилу під час різання, тому вдаються до такого способу в крайніх випадках, коли ніщо інше не допомагає.