Поради з декорування приміщення без вікон Наявність денного світла дуже важливо в дизайні, однак нерідкі випадки, коли в якомусь приміщенні його немає через відсутність вікон. Найчастіше така ситуація буває в санвузлах, ванних, комор або гардеробних.

Оформляючи подібний приміщення, намагаються приховати факт відсутності вікна, застосовуючи для цього цілий ряд прийомів.

Найбільш популярні способи декорування приміщень без вікон:

1. Імітація. Якщо в кімнаті немає вікна, є кілька способів створити враження того, що воно є:

• Штори. Можна повісити штори на якійсь частині стіни, що створить ілюзію наявності за ними вікна. Якщо додати вентилятор, відчуття свіжого вітерця з вікна посилиться. Ще один спосіб посилити ілюзію – розташувати за шторами світильник або фальшиве вікно, в якості рами застосувавши молдинг.

• Картини. В даному випадку підійдуть великі картини або шпалери з красивими пейзажами.

• Панелі. Спорудивши в стіні нішу, можна прикрити її пластиковими панелями: розміщений за ними світильник буде імітувати світло за вікном. У цьому випадку гарним доповненням будуть інші віконні елементи – штори, підвіконня тощо

• Дзеркало. Ще один варіант пейзажу за помилковим вікном: у цьому випадку використовується властивість дзеркал візуально збільшувати площу кімнати.

2. Вікно. Якщо виконати даний вікно в стіні, це однозначно пожвавить атмосферу: хоч за ним не буде видно вулиця, але все ж міжкімнатний отвір стане каналом для проникнення в кімнату денного світла. Для повноти картини таке вікно оформляють за допомогою жалюзі.

3. Вітраж. При розміщенні вітража на одній зі стін кімната без вікна не тільки пожвавиться, але і створиться ілюзія наявності вікна, якщо за вітражем змонтувати світильник. Даний тип декору підійде для кухні, коридору та ванної.

Поради з декорування приміщення без вікон

4. Фрамуга. Так називали раніше не відкриваються вікна – їх до цих пір можна побачити в якості міжкімнатних вікон в будинках старої споруди. Таку конструкцію можна встановити і в даному випадку – зазвичай її розміщують під самою стелею.

5. Розсувні панелі. Якщо замість стін у замкнутому приміщенні застосувати розсувні панелі, то їх можна буде час від часу відкривати, відкриваючи доступ для сонця і повітря.

6. Світильники. Особливо підійдуть в даному випадку світильники з розсіяним світлом: якщо конструктивно приховати їх розташування, можна домогтися наявності в кімнаті імітації денного світла.