Шпалери або фарба краще Що краще – фарба або шпалери? З цією дилемою стикався кожен, хто зважився зробити ремонт. І в того і в іншого способу є свої плюси і мінуси.

Шпалери. До плюсів обклеювання шпалер ми можемо віднести те, що поклейка шпалер не вимагає особливої підготовки, дрібні дефекти вони з легкістю скроят.

Вони добре триматися на бетоні, головне використовувати спеціальний клей. Поверхня шпалер м'яка, тому вони можуть привнести в кімнату візуальний затишок і тепло. Матеріали, з яких виготовляють шпалери, не викликають алергічної реакції. Паперові шпалери – хороший шумо - та теплоізолятор. Не потрібно бути професіоналом, щоб їх поклеїти. Даний процес досить легкий, єдина складність – це підгонка малюнка. Шпалери володіють пропускною здатністю, отже, запобігають появі цвілі.

До мінусів можна віднести те, що шпалери відмінно «зчіплюються» зі стіною, що ускладнює їх зняття при подальшому ремонті. Бруд з них погано відмивається. Паперові шпалери не підходять для приміщень з високою вологістю. Вони не довговічні і можуть порватися при найменшому впливі гострим предметом.

Фарба. Плюси: підготовка стін під фарбування не тільки допоможе фарбі рівномірно лягає на поверхню, але і допоможе вам надовго забути про тріщинах. Завжди можна підфарбувати ті місця, які не прокрасились, або фарба з певних причин вже злізла або потьмяніла. Такі стіни можна чистити, не боячись зіпсувати його зовнішній вигляд. Величезний вибір кольорів і відтінків допоможе втілити ваші найсміливіші бажання і задуми в життя.

Мінуси. Незважаючи на свою користь, попередня підготовка дуже трудомістка, і людина, непідготовлений не зможе правильно провести роботи. Навіть сама фарбування не так проста, як здається, з нею може впоратися не кожен. Фарба «вбирає» пил і бруд, тому мити стіни не просто бажано, а обов'язково.

І так, і шпалери і фарба мають як плюси, так і мінуси. При виборі матеріалу слід врахувати: кому ви довірите ремонт (професіоналам або ж самі), ваш бюджет, на який часовий період ви робите ремонт і наскільки вам важливий відтінок стін.