Як оформити шпалерами зовнішній кут Поклейка шпалер є одним з найпростіших способів домогтися ефективного зовнішнього вигляду стін при мінімальному вкладенні коштів. Для того, щоб зовнішній вигляд декорируемых підстав був бездоганним, необхідно домогтися візуального виду монолітності покриття, незважаючи на будь-які конфігурації стін.

Одним з найскладніших ділянок у цьому відношенні є зовнішні кути: на відміну від внутрішніх, вони завжди на виду, їх не сховаєш за шторами або меблями. А от якісно оформити їх іноді не під силу новачкам, адже ця ділянка стін таїть в собі багато складнощів для прямого, без зсувів, стикування шпалер. Найголовніша проблема полягає в тому, що після завороту за кут смуга шпалер, як правило, втрачає свою точне положення по схилу – за цієї причини після проходження зовнішнього кута починаються проблеми з прямою стикуванням наступної смуги.

Для того, щоб максимально красиво оформити зовнішній кут, зберігши при цьому якість стикування наступних смуг, застосовуються такі професійні «хитрощі»:

1. Максимально вирівняти кут під час штукатурки і шпаклівки. При цьому важливо застосувати перфоугол, виставивши його рівня і схилу. Обидві сторони кута повинні бути максимально добре вирівняні правилом або довгим шпателем. Якщо стіни монтуються з гіпсокартону – монтаж повинен бути точним, по рівню. Це дасть можливість при наклеюванні шпалер максимально точно зберегти орієнтир по схилу.

2. Для наклеювання стін з яскраво вираженими зовнішніми кутами краще всього застосувати вінілові шпалери. Справа в тому, що цей тип матеріалу найбільш зручний для підгонки стиків – шпалери добре тягнуться за рахунок еластичності вінілу. Це дасть можливість у разі невеликого порушення схилу спробувати виправити похибку шляхом натяжок. Найкраще при проходженні зовнішніх кутів жирно намазані смуги витримати для їх гарного розмокання: полегшити це оперування ними.

3. Якщо порушення сталося, і наступна після проходження кута смуга починає давати невиправний нахлест або расхлест, можна спробувати виправити ситуацію методом поздовжнього розрізу. Для цього перша смуга за рогом приклеюється по схилу, з невеликим захождением на попередню (10-20мм). Після цього за допомогою гострого шпалерного ножа потрібно зробити надріз по всій вертикалі по ділянці, де обидві смуги накладені один на одного. Надріз здійснюється під правило або рівну планку, щоб дотримати рівне напрямок. При цьому ніж повинен добре розрізати обидві смуги. Після закінчення операції відрізані смужки прибираються, а отримані кромки акуратно стикуються. Така процедура під силу досвідченому майстру, при цьому лінія розрізу вибирається так, щоб візуально не пошкодити малюнку і зробити стик максимально непомітним.

Як оформити шпалерами зовнішній кут

4. Самий надійний і простий варіант – застосувати накладної декорирующий куточок. Для цього смуга розрізається по кутку, і друга половина приклеюється за рогом по схилу. При цьому кромка по вістрю кута особливої якості не вимагає, головне, щоб вона по ширині була перекрита накладними декоруючих куточком, який кріплять після повного висихання шпалер на рідкі цвяхи. Крім того, що такий куточок замаскує вада шпалер, він також виступить хорошим захистом для самого кута в процесі експлуатації.