Поради по поклейке стельової плитки з пінопласту Для оформлення стелі існує безліч видів, що відрізняються один від одного матеріалом, так і вартістю. Застосування стельової плитки є одним із самих недорогих варіантів стельової обробки.

Це пояснюється дешевизною матеріалу виготовлення (пінопласт), так і простотою монтажу. Однак дешевизна не означає поганий зовнішній вигляд – стельова плитка дуже добре виглядає, якщо поклеїти її якісно.

Процес монтажу стельової плитки не дуже складний, і цілком може бути реалізований людиною, яка не володіє особливими будівельними навичками:

1. Підготувати підставу. Основа під плитку повинно бути гладким і міцним. Якщо після зняття старої обробки (старих шпалер, побілки тощо) стеля відповідає цим вимогам, то ніяких додаткових заходів можна не проводити. Головне, добре заґрунтувати всю площу. Якщо ж додаткова обробка все ж потрібна, то вимоги щодо якості до поверхні порівнянні з вимогами під шпалери.

2. Продумати розміщення елементів. Дуже важливий етап роботи, від якого буде залежати краса покриття. Стельова плитка в основному має стандартний розмір 50х50 см, тому спланувати розміщення її на стелі нескладно. Для простоти можна зробити креслення на папері, особливу увагу приділивши краях стелі. Зазвичай намагаються розміщати плитку від центру, залишаючи підрізані фрагменти на краях. Але в окремих випадках поклейку починають від краю, якщо у протилежної стіни розміщені високі, під стелю, елементи інтер'єру. Це можуть бути кухонні шафи або висока меблі, що дає можливість обрізану плитку розмістити над ними.

3. Під час поклейки не поспішати. Зорієнтувавшись, як розміщувати окремі фрагменти, можна приступати до поклейке. Щоб лав вийшли рівними, перший ряд укладається по відбитій контрольної лінії на ширину плит. При цьому на край можна давати запас в 5-10 мм, все одно цей зазор перекриється фризом. Для монтажу краще всього застосовувати пастоподібний клей для пінопласту: він наноситься невеликим точками по периметру і по площі плити. Через невеликої ваги намазувати суцільно немає потреби. Стельова плитка приклеюється дуже легко, головне точно виставляти її по відношенню до контрольної лінії і іншим елементам, а при натисканні спостерігати обережність. Залишки вылезшего клею прибираються вологою губкою. По краях потрібна буде підрізування, що робиться дуже легко, головне на звороті провести точну лінію, а потім за допомогою гострого канцелярського ножа і довгої лінійки провести розрізання.

Поради по поклейке стельової плитки з пінопласту

4. Оздоблення периметра фризом. Після того, як вся площа стелі оформлена, його периметр потрібно обробити фризом, з того ж матеріалу. Найкраще це зробити на наступний день, давши стелі добре просохнути.

Згодом стелю з пінопластовою плитки можна фарбувати водоемульсійною фарбою: пензлик для цього підійде краще, ніж валик, через фактурності елементів.