Оригінальний паперовий підлога своїми руками Незважаючи на велику кількість варіантів підлогових покриттів більшість з них не можна назвати ексклюзивними: оригінальні ж обробки зазвичай дуже дорогі.

Виходом із ситуації може стати один із способів самостійного облаштування оригінально підлоги, для чого знадобляться звичайні підручні матеріали паперового типу.

Порядок облаштування підлоги з паперу:

• Підготовка підстави. Для реалізації задуму знадобитися наявність міцного і рівного підстави з бетону або деревних плит. Якщо мова йде про паркетних або дощатих підлогах, то попередньо проводиться шпаклювання стиків або укладання ДВП або фанери. Дуже важливо при цьому досягти максимальної рівності основи та її ідеальної чистоти.

Підлога з пакувального паперу. Цей абсолютно недорогий спосіб дозволить отримати імітацію кам'яного покриття. Основним матеріалом в даному випадку виступає пакувальний папір: це можуть бути як рулони, так і звичайні пакети. Для того, щоб досягти характерних зламів, папір добре мнуть, поміщаючи на деякий час за вантаж. Після цього папір потрібно порвати на дрібні шматки, для отримання нерівних країв фракцій. В якості клею застосовується водний розчину ПВА, а сама поклейка здійснюється шляхом намазування кожного шматка з тильної сторони, а після укладання – і з лицьового. Шматки укладаються з нахлестом один на одного, все повітря зганяється шпателем або гумовим валиком. Для нанесення клею використовується кисть або шпатель: після повного обклеювання всій

Оригінальний паперовий підлога своїми руками
поверхні їй дають повністю висохнути протягом 24-48 годин. Після цього проводиться лакування підлоги безколірним або кольоровим розчином, в залежності від запланованого кольору. Для досягнення хорошої міцності лакування її виробляють в декілька заходів, з проміжним шліфуванням кожного шару. Замість лаку цілком підійде наливну підлогу.

• З шпалер. Важливо вибирати виключно паперові шпалери відповідної текстури і кольору, при чому цілком допускається комбінування смуг з різних рулонів. На відміну від паперу, шпалери не рвуть, а клеять цілком, добре промазуючи підлогу і тильну сторону кожної смуги. Дуже важливо при цьому досягати максимальної непомітності швів, тому наявність напуску у даному випадку не пройде. Після повного висихання шпалери лакируются в декілька шарів, як і папір: у цьому випадку застосовується в основному безбарвний лак, що дозволяє повністю передати колір і текстуру матеріалу. Однотонні шпалери можуть перед лакуванням прикрашатися різними орнаментами і візерунками, для чого використовується ручна або трафаретний розпис. В гуаш при цьому додають трохи ПВА, що убезпечить малюнки від розтікання під впливом лаку.