Плюси і мінуси шпалер зроблених з паперу Зовсім недавно шпалери з паперу були фінішною обробкою стін. Але завдяки швидкому прогресу в сфері ремонту виробники придумали безліч інших оздоблювальних матеріалів і паперові шпалери на сьогоднішній час трохи втратили свою популярність.

Але деякі люди, які піклуються про своє здоров'я і використовують тільки екологічно чисті будматеріали, застосовують для ремонту безпосередньо тільки шпалери, зроблені з паперу.

Паперові шпалери розрізняють за такими характеристиками: по вологостійкості, по товщині, по фактурі, по відтінку і по функціональності. З цього можна зробити висновки про те, що насправді паперові шпалери досить різноманітні і можуть забезпечити необхідне поруч властивостей. У будь-якому випадку при виборі паперових шпалер необхідно порівнювати всі плюси і мінуси даного обробного матеріалу.

Плюси паперових шпалер

Плюси і мінуси шпалер зроблених з паперу
Одне з важливих плюсів цього оздоблювального матеріалу, це, звичайно ж, їх екологічна чистота. Папір і клейка речовина робляться з натуральних компонентів, що говорить про те, що в навколишнє середовище не будуть виділятися шкідливі пари.

Паперові шпалери порівняно з усіма іншими оздоблювальними матеріалами відрізняються досить невисокою вартістю. Такий їхній плюс важливий багатьом людям, які не можуть собі дозволити дорогі оздоблювальні матеріали.

До гідності шпалер з паперу відноситься також те, що вони досить прості у своєму монтажі. З ремонтом в квартирі зможуть впоратися абсолютно всі люди. Крім цього для кожного знайдеться свій малюнок і свій відтінок шпалер, який тільки побажає людина.

Мінуси паперових шпалер

Найголовніший мінус шпалер з паперу це природно, те, що вони досить швидко приходять в непридатність. Чим дешевше паперові шпалери, тим тонше буде саме полотно. А це в свою чергу говорить про те, що такі шпалери дуже швидко стираються, вигоряють і механічно травмуються. Саме тому даний вид шпалер найчастіше використовуються для косметичного ремонту квартири або дачі.

Всім відомо, що такий матеріал, як папір дуже боїться вологи. Якщо в приміщення підвищена вологість, то шпалери повністю втратять свій нормальний вигляд і покриються цвіллю. Досвідчені ремонтники настійно рекомендують не обклеювати шпалерами такі приміщення як ванна або кухня.

Крім усього вищеописаного, папір являє собою дуже тонкий матеріал, який не володіє ніякими звукоізоляційними властивостями. Щоб хоч якось зменшити прохідність звуку доведеться між шпалерами і стіною підкладати спеціальну звукоізоляційну підкладку.