Клеєм стельову плитку Якщо роблячи ремонт в квартирі, Ви для обробки стелі вибрали стельову плитку, але Вас ні разу не доводилося з цим зіштовхувати, ця стаття допоможе правильно і якісно виконати задумане.

Останнім часом популярність стельової плитки зростає завдяки поєднанню таких якостей, як дешевизна, практичність і простота при її монтажі. Але, не дивлячись на це, все ж необхідно знати, як наклеїти стельову плитку не зробивши помилок.

Для початку потрібно підготувати сам стеля. Чим би не був покритий стелю (фарба, штукатурка, шпалери тощо), його потрібно очисти від цього покриття. Після цього виявляємо всі нерівності і тріщини. Якщо стеля рівна і без видимих ушкоджень грунтуємо його грунтовкою глибокого проникнення, а якщо є дефекти, то шпаклюємо стелю, а вже потім грунтуємо. Виконуючи цю роботу, подбайте про безпеку очей і не нехтуйте очками.

Починати клеїти плитку можна з будь-якого місця, але за правилами плитка клеїться від центру стелі. Для того щоб знайти цей центр беремо капронову нитку (саме капронову, тому що якщо взяти іншу і вона буде провисати, результат знаходження центру може зміститися) і натягуємо її по діагоналі.

Центр перетину ниток відзначаємо на стелі – це і є шукана точка. Далі беремо два шнура і протягуємо через нашу точку під прямим кутом до стіни. Повинно вийти чотири однакових квадрата. Прокреслите прямі лінії вздовж шнура, а сам шнур приберіть.

Деякі вважають, що клеїти плитку по діагоналі набагато складніше, ніж прямо. Це абсолютно не так. Орієнтуючись на лінії, які Ви прокреслили, приклеїти плитку по діагоналі не складе особливої праці.

Зверніть увагу на клей. Використовуйте лише спеціальний клей, призначений саме для даного типу робіт. Правильно підбирайте і готуйте його строго по інструкції, щоб обійтися без неприємних сюрпризів.

Використовуйте зубчастий шпатель при нанесенні клейового складу, він допоможе уникнути накладання великої кількості розчину. Надлишки клею відразу видаліть чистою ганчіркою.

Щоб Ваша стеля прийняв завершений вигляд, приклейте стельовий плінтус. Він не тільки прикрасить стелю, але скроит можливі недоліки.