Види обробки ванної кімнати Ванна займає особливе становище в домі. Потрібно враховувати, що це таке місце, де повинно бути особливо затишно і комфортно всім членам сім'ї. Адже саме з ванною починається і закінчується наш день.

Для того щоб поліпшити зовнішній вигляд кімнати і створити свій гармонійний дизайн, можна скористатися різними методами обробки. Матеріалів для внутрішньої обробки приміщень багато, потрібно лише грамотно оцінити їх характеристики і зробити вибір.


Для обробки ванної кімнати можна використовувати такі доступні матеріали, як:
• Шпалери.
• Фарба.
• Штукатурка.
• Гіпсокартон.
• Мозаїка.
• Кахляна плитка.
• Пластикові панелі.

Всі з перерахованих матеріалів здатні створити свій оригінальний декор у ванній і залишається тільки вибрати, виходячи з цінового діапазону, технічних характеристик і способу обробки.

Фарбування стін ванної фарбою

Види обробки ванної кімнати
Це, мабуть, самий доступний і знайомий усім метод обробки приміщень. Даний метод знову стає успішним, так як на ринку з'явилися нові лакофарбові матеріали. З кожним роком матеріали для обробки удосконалюються, і удосконалюється і спосіб їх нанесення. В даний час для обробки стін використовують водоемульсійну фарбу, латексні і алкідні емалі.

Перевагою цього методу обробки є широкий вибір колірної гамі, можливість самостійно одержувати неповторні відтінки, додаючи необхідні колера.

Недолік в тому, що перед такою обробкою потрібно ретельно підготувати стіни, а це займе додатковий час. Якщо ж ігнорувати даний момент, то результат може виявитися досить плачевним.

Гіпсокартон

При обробці стін ванної гіпсокартоном кімната візуально поліпшуються, стіни вирівнюються, що дозволяє надалі якісно і акуратно нанести фінішне покриття. Вибирати гіпсокартон необхідно вологостійкого типу, стійкого до важких умов експлуатації.
Недоліком такої обробки можна назвати деяке зменшення розміру ванної кімнати, тому в маленьких ванних доцільніше вибрати інший варіант.

Штукатурка

Види обробки ванної кімнати
Оздоблення декоративною штукатуркою дозволяє отримати рівну, акуратну поверхню (або ж, навпаки, фактурну), що має здатність вбирати надлишки вологи, тим самим покращуючи клімат у ванній кімнаті. Штукатурка природний матеріал, майже непідвладний часу, здатен довго зберігати свій оригінальний зовнішній вигляд має широкий вибір кольору і текстур, легкий в нанесенні.
Недоліком є деяка складність у нанесенні для початківців майстрів. Так само деякі суміші вимагають нанесення в кілька шарів з перервами між ними в кілька годин, що не завжди зручно.

Мозаїка

Мозаїчна оздоблення найбільш трудомістка і копітка. Такий метод потребує дорогих матеріалів (каміння, скло, кераміка, метал) і таланту майстра. Сам метод являє собою викладення в певний візерунок каміння або інших матеріалів. Це вимагає точного дотримання необхідних технологій і посидючості. Але, як би важкий був даний метод, результат, безсумнівно, перевершить усі очікування. Тим більше що зараз можна придбати готові варіанти візерунка на сітці, що значно прискорюють процес обробки.