Особливості декоративних стінових панель Оздоблення стін є важливою частиною декорування приміщення, і в наш час існує безліч варіантів і матеріалів для цього. Одним з таких видів стіновий обробки є настінні декоративні панелі, відрізняються довговічністю і різноманітністю форм.

Якщо порівнювати їх з обклеюванням шпалерами або фарбуванням, то панелі володіють значною перевагою з точки зору терміну експлуатації: зазвичай їх заміна здійснюється не через знос, а через бажання просто змінити декор квартири. До того ж, стіни під декоративні панелі не вимагають такої ретельної підготовки, як під фарбування або шпалери, що значно спрощує процес ремонту.

Декоративні стінні панелі мають наступні різновиди:

1. Дерев'яні. Володіють красою і властивостями натуральної деревини, створюють красиву і затишну атмосферу в приміщенні. Найбільш дорогі представники цієї різновиди – панелі з цільного масиву, для покриття яких використовується віск або лак. Із-за особливостей натуральної деревини такий тип обробки найчастіше застосовують у спальнях, залах, віталень. Більш дешеві представники цієї лінійки виготовляються з МДФ або ДСП, зі шпонуванням основи натуральною деревиною. Зовні такі панелі не мають відмінностей від виробів з масиву, але мають більш низьку ціну. До того ж, вони більш стійкі до вологи.

2. Пластикові. Основним матеріалом виробів виступає твердий полівінілхлорид з смягчительными добавками. Найбільш популярні вид декоративних стінових панелей через свою дешевизну і високим експлуатаційним властивостям – вологостійкості і широкій колірній гамі. З точки зору декоративних властивостей вони поступаються дерев'яним, і найчастіше застосовуються в офісах і санвузлах. Реалізуються у вигляді рейок або квадратних фрагментів 50х50 см.

Особливості декоративних стінових панель

3. Гіпсові. Мають також друга назва – 3Д панелі. Завдяки рельєфній фактурі створюють об'ємні панно різних розмірів і малюнків. Гіпсові панелі володіють досконалою нешкідливістю і відмінно гасять шум. Їх можна фарбувати в будь-який колір, а при монтажі приховувати нерівності і дефекти поверхні стін.

4. М'які. Найчастіше матеріалом для таких панелей виступає шкіра, шкірозамінник або тканину. Створюють в кімнаті дивовижний затишок, при торканні стін не відчувається холод: панелі м'які і теплі. М'які стінові панелі можуть виготовлятися індивідуально, при цьому форма, фактура і колір може змінюватись в значній різноманітності, за бажанням замовника.