Як наклеїти шпалери лінкрусту Лінкруст - це матеріал для обробки, продається в рулонах. Такі шпалери можуть мати рельєфну або гладку поверхню. У цього оздоблювального матеріалу тканинна або паперова основа, на яку нанесена спеціальна еластична маса.

Підготовка стін

Провести наклеювання цих шпалер зможе навіть новачок. На самому початку потрібно ретельно підготувати стіну. При цьому заздалегідь слід зняти розетки і вимикачі, а також плінтуса і обналичники. Потім з поверхні стіни забирається непотрібний обробний матеріал, закладаються тріщини шпаклівкою. Коли стіна повністю висохне можна приступити до її затірці за допомогою шліфувальної шкурки. На завершення, зі стіни витирається пил, а поверхня обробляється грунтовим розчином.

Поверхні, на які була нанесена грунтовка, повинні просохнути не менше трьох діб. Після чого, стіни потрібно зашпаклювати фінішної шпаклівкою. Коли поверхня просохне, знадобиться знову зачистити її шліфувальною шкуркою. Тепер можна приступити безпосередньо до самого наклеювання даних шпалер на стіни.

Як правильно клеїти шпалери лінкрусту?

Спочатку доведеться розрізати полотно на шматки потрібної величини, при цьому важливо дивитися на збіг орнаменту. Після цього, нарізані полотна згортаються знову в невеликі рулони і занурюються в гарячу воду на 8 хвилин. Після цього матеріал дістається з води і розкладається стопкою лицьовою частиною до верху. Якщо на полотнах є вода, її потрібно прибрати серветкою.

Як наклеїти шпалери лінкрусту
Як наклеїти шпалери лінкрусту

Близько десяти годин шпалери повинні знаходитися в розгорнутому вигляді, щоб вони змогли стати м'якими. Найчастіше готують подібні шпалери з вечора, а вранці приступають до поклейки. Якщо не виконати підготовчий етап із шпалерами лінкрусту, то між швами можуть з'явитися помітні тріщини. Також важливо у підготовлених шпалер обрізати крайки з допомогою гострого ножа. В тому варіанті, якщо шпалери складаються з тканинної основи, то їх можна приклеювати до поверхні в «сухому вигляді».

Щоб лінкруст міцно зафіксувався на поверхні варто користуватися перхлорвиниловым клеєм. Під час даної процедури в кімнаті повинна бути температура не менше 15 градусів тепла. Для рівною поклейки шпалер, бажано відразу провести вертикальні лінії і вже за ним виконувати наклеювання.

Лінкруст слід спочатку намазати клеєм, потім згорнути полотно навпіл і залишити в такому положенні на 8 хвилин. За цей час можна покрити клеєм стіну. Клею ці шпалери, важливо добре їх розгладити і видалити з під них зайвий клей.