Як правильно клеїти шпалери Кожен господар хоча б раз стикався з проблемою щорічного капітального або ж "косметичного" ремонту своєї квартири або кімнати.

Найчастіше під час такого ремонту доводиться переклеювати шпалери в кімнаті.

Але не всі власники квартир знають, як же правильно наклеювати шпалери, щоб вони прослужили якомога довше, без переклеювання. На сайті sauber-russia.ru можна дізнатися цікаву для вас інформацію про стелянных перегородках.

При наклейці шпалер насправді, все не так уже й складно. Є певні правила, якщо дотримуватися їх, то шпалери будуть триматися міцно і довго на стінах.

1)Необхідно правильно підбирати шпалери та клей для них. Для кожного типу шпалер є саме свій клей. Наприклад:

-бамбукові шпалери - клей флізеліновий;

Як правильно клеїти шпалери
-натуральні шпалери - клей для шпалер з натуральних матеріалів, і т. д.

2)Небажано наклеювати нові шпалери, не відірвавши зі стіни старі шпалери.

Звичайно раніше в СРСР, подібний спосіб поклейки тільки вітався, так як заміняв грунтування стін, однак сучасні шпалери виготовляють зовсім з інших матеріалів, і підхід потрібен зовсім інший.

3)Перед обклеюванням шпалер потрібно обов'язково підготувати поверхню стіни:

-видалити зі стіни всі старі шпалери. Якщо паперовий шар не хоче йти, то необхідно скористатися вологими губками з мильною водою або металевими щітками.

-обов'язково вирівняти всю поверхню стіни. Всі найдрібніші тріщини, сколи, а також дірки від цвяхів потрібно закрити за допомогою грунтовки і шпаклівки.

-після того, як шпаклівка висохне, треба захистити стіну від можливих атак грибка і цвілі. А для цього знадобиться захисна грунтовка глибокого проникнення. Нею потрібно обробити стіну пензлем або валиком 2 рази з наступним висиханням.

Крім того, використання грунтовки сприятиме в подальшому краще схоплювання клею і поверхні шпалер.

4)Бажано клеїти шпалери по інструкції. Та наносити клей саме так, як написано в рекомендації:

-бамбукові шпалери - клей тільки на стіну, на шпалери клей наносити не потрібно.

-паперові шпалери - клей наносять і на стіну і на шпалери, перед наклейкою дають пару хвилин для проникнення клею всередину шпалер.

-вінілові шпалери - клей також і наносять на стіну і на шпалери.

5)Клеїти шпалери найчастіше починають від вікна, поступово стіна за стіною просуваючись до виходу. Це необхідно для того, щоб не було видно місць стикування полотнищ.

І ще одне правило - збираючись клеїти шпалери в кімнаті попередньо потрібно щільно закрити всі кватирки і вікна і не відкривати їх поки кімната не просохне. Це буде гарантією того, що шпалери не відпадуть через пару днів.